Notikums
01
Okt
14:00

"Kim? X": Spundes, Pavlovskas un Dzudzilo izstādes

Komentē
0
Atgādināt

No 22. augusta līdz 6. oktobrim laikmetīgās mākslas centrā "Kim?" skatāmas trīs izstādes – divu jauno mākslinieču, Līgas Spundes un Lienes Pavlovskas, personālizstādes un radošā mākslinieku tandēma Kristas un Reiņa Dzudzilo ekspozīcija "ZRwhdZ. Rīga".

Līga Spunde savā personālizstādē "Kad elle būs pilna, mirušie staigās pa zemi" pievēršas nežēlībai, kas slēpjas zem ikdienišķām komunikācijas un informācijas apmaiņas formām internetā, analizējot "naida kultūru", kas atklājas dažādos veidos ne vien tiešsaistē, kur lietotāji apmainās ar stindzinoši necilvēcīgiem tekstiem, attēliem un video, bet dažkārt kļūst arī par reālām un šausminošām darbībām.

Lienes Pavlovskas personālizstādes "Aizver actiņas un smaidi" centrā ir pētījums, kas konstruēts ap interesi par indivīda un grupas atbildības korelāciju, kā arī apskatot loteriju šovu konstruktu līdzības ar nacionālu un starpnacionālu vēlēšanu organizēšanas mehānismiem, vienlaikus uzturot mūsdienu veiksmes mitoloģiju. Izstādē būs apskatāms mākslinieka Mirko Podkovika videodarbs, kas veidots kā atbilde telpiskajam naratīvam. Atklāšanas pasākumā izstādi iedzīvinās Baibas Vanagas, Artas Kauliņas un Janīnas Gutermannes izpildīta performance, bet izstādes finisāžu papildinās mākslinieka Nilsa Albersa performatīvas intervences.

Savukārt radošā tandēma Kristas un Reiņa Dzudzilo ekspozīcija "ZRwhdZ" tika radīta šā gada Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālei, kur mākslinieki pārstāvēja Latviju un tika apbalvoti par labāko kuratoriālo koncepciju. "ZRwhdZ ir kā formula. Tā ir kā zelta griezums, ar kuru griežot var tuvoties dzīvās mākslas ideālam. Abreviatūras atšifrējums "Zum Raum wird hier die Zeit" ("Par telpu šeit top laiks") tiek izteikts Riharda Vāgnera pēdējās operas "Parsifāls" libretā. Šie divi balsti – Laiks un Telpa– ir kājas, uz kurām kustas scenogrāfija," teikts izstādes anotācijā.

Darba laiks: P.: slēgts, O.:  14.00 – 20.00 (bezmaksas ieeja), T.:  14.00 – 18:00, C.:  14.00 – 18.00, Pt.: 14.00 – 18:00, S., Sv.: 12.00 – 18.00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!