Publicitātes attēls.
 
Notikums
30
May
19:00

Kauņas pilsētas kamerteātra viesizrāde "Bowel"

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 30. maijā, plkst. 19:00 Ģertrūdes ielas teātrī skatāma Kauņas pilsētas kamerteātra viesizrāde "Bowel".

"Kas tālāk?" jautā izrādes autors un režisors. Un atbild: "Nav atbildes." Šī pretruna ir izrādes sākumpunkts.

Izrādes un tai rakstītās lugas pamatā ir slavenā franču teātra meistara Antonēna Arto (1896-1948) teātra principi, viņa radošā metode un pirmā luga "Asiņu strūkla" ("Jet de Sang"). Autora luga, kas nekad nav uzvesta Lietuvā, fantastisku notikumu virknē ataino cilvēka un pasaules radošo un (paš)iznīcinošo spēku. Režisors Nauberts Jasinskas, pārceļot lugas notikumus uz mūsdienām, vienlaikus pārveido Arto metodi, to aizstājot ar mūsdienu teātra tehnikām. Bowel tēli cenšas aizbēgt no ikdienas vienmuļības, vienlaikus mēģinot ar to sadzīvot. Divas sievietes un divi vīrieši savstarpējās attiecībās cenšas noskaidrot eksistenciālas problēmas – kā pieņemt sevi un savas vajadzības?

Mūsdienu komunikācijas standarti un mūsu jaunā kultūra. Kā jebkura tiekšanās, ideāls, tā kļūst par virtuālo realitāti – tādu, kurā mēs vēlētos dzīvot par spīti tās neīstumam. Lai to piepildītu, mēs paši kļūstam nedaudz neīsti. Kā The Sims spēles varoņi mēs sevi programmējam, lai atbilstu kādai sociālajai lomai, apgūtu noteiktiem apstākļiem nepieciešamās frāzes, atbilstošās reakcijas, un izpildām ieprogrammētās funkcijas, pamazām aizmirstot, kas mēs patiesībā esam. "Bowel" ir luga par kultūras kodiem, kas mūs pašlaik ieskauj. Lugas četru tēlu – vecāka un jaunāka pāra – kodi ir nedaudz atšķirīgi, taču viņi ir kā no datorspēles "The Sims" – iesprūduši ieprogrammētās lomās, kas nebeidzami atkārtojas.

Aktieriem nebija viegli atrast, kā robotizēt savas lomas, vienlaikus psiholoģiski attaisnojot katru savu rīcību. Aktieru darbs ir viena no interesantākajām izrādes sastāvdaļām – vai mēs atpazīsim viņu atklātajos lomu kodos sevi?

Biļetes nopērkamas "Git.lv".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!