Notikums
19
Nov
18:00

Jura Kursieša filmu dubultseanss

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 19. novembrī, kinoteātrī "Kino Bize" notiks režisora Jura Kursieša filmu dubultseanss. Vakaru pl. 18:00 iesāks 2014. gada filma "Modris", bet turpinājumā pl. 20:00 tiks demonstrēts režisora jaunākais veikums "Oļegs".

"Modris"

Modris nav ne labāks, ne sliktāks par saviem vienaudžiem. Māte viņu audzina viena, un attiecības ir sliktas. Nedienas kā sniega bumba no kalna sāk velties brīdī, kad Modris, lai izvilktu laimestu no automāta, lombardā pārdod mātes elektrisko sildītāju. Ilgi briedušais konflikts ar māti eksplodē, un pāraudzināšanas nolūkos viņa nodod dēlu policijai. Tiesa piespriež divus gadus nosacīti, un tā sākas jaunieša piedzīvojumi ar Latvijas tiesu sistēmu. Drīz vien Modris saprot, ka viņš vēlas atrast savu nezināmo tēvu.

Balva par labāko debijas filmu Sansebastjanas Starptautiskajā kinofestivālā un Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" pasniegšanā.

"Oļegs"

Oļegs ir Latvijas nepilsonis, pēc profesijas miesnieku, kurš devies labākas dzīves meklējumos – strādāt gaļas kombinātā Beļģijā. Pavisam drīz galvenais varonis nokļūst bezcerīgā situācijā, jo viņa dzīvi sāk kontrolēt poļu noziedznieku banda. Psiholoģiskā spriedze spiež galveno varoni pieņemt lēmumu par bēgšanu, kas sākumā šķiet neiespējama. "Oļegs" ir atkailinoši skaudrs stāsts par ekonomiski neaizsargāta cilvēka likteni, kurš nonācis apburtā lokā – trūkums, kredīti, likumu aizsardzības neesamība, atkarība no paverdzinātājiem, kas atkal noved pie trūkuma. Filmas pamatā ir patiesos notikumos balstīts un uz spēcīga sociālā fona veidots cilvēcīgs stāsts par jauna vīrieša cerībām un sapņiem izcīnīt sev labāku dzīvi.

Filma "Oļegs" tika iekļauta prestižajā Kannu kinofestivāla programmā "Director’s Fortnight", kur no gandrīz astoņiem tūkstošiem filmu konkursam izvēlētas 25 jaunu un daudzsološu režisoru lentes.

Biļetes uz dubultseansu var iegādāties uz vietas kinoteātrī, kā arī iepriekšpārdošanā "Bezrindas.lv".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!