Kadrs no filmas.
 
Notikums
21
May
17:59

Jaromila Jireša filma "Joks"

Komentē
0
Atgādināt

Piektdien, 23. februārī, plkst. 19.00 kinoteātrī "Kino Bize" skatāma Jaromila Jireša filma "Joks".

Ir 1950. gadi. Ludviks Jans tiek padzīts no Komunistiskās partijas un universitātes par politiski nekorektu joku, ko nosūtīja vēstulē savai draudzenei. Laikabiedri, studenti viņu nosūdzējuši par nevainīgo joku, kā rezultātā divarpus gadu īpašā armijas dienestā, gads militārajā cietumā un trīs gadi raktuvēs. Piecpadsmit gadus vēlāk Ludviks cenšas atriebties vienam no apsūdzētājiem, pavedinot viņa sievu Helēnu.

Jaromila Jireša filma "Joks", balstīta Milana Kunderas romānā, ar izcilu vizuālo stilu un montāžu, kurā tagadne pastāvīgi savīta ar pagātnes notikumiem, ir politiski uzlādēts darbs, kas tika uzņemts čehu Jaunā viļņa beigu periodā īsi pirms padomju tanku iebrukuma Prāgā 1968. gada augustā. Pēc salīdzinoši veiksmīgiem pirmajiem seansiem filma tika aizliegta divdesmit gadus līdz Padomju Savienības sabrukumam.

Klasikas kino vakaru programma līdz maijam veltīta Čehoslovākijas jaunajam vilnim sešdesmitajos gados. Katru mēnesi viena no programmas filmām tiks demonstrēta trīs seansos ar subtitriem latviešu un angļu valodās. Īpašie seansi ar ievadiem un īslekcijām.

Biļetes nopērkamas "Kinobize.lv".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!