Publicitātes attēls: Jānis Deinats.
 
Notikums
20
May
22:29

Jāņa Deinata personālizstāde "Masas"

Komentē
0
Atgādināt

No 11. aprīļa līdz 11. maijam "Māksla XO" galerijā skatāma Jāņa Deinata personālizstāde "Masas".

"Ieraudzīt apkārt vizuālas masas ne vienmēr ir viegli. Cilvēks var iziet tām cauri vai paiet tām garām, pat nepamanot tās. No cik tad sākas apzīmējums "masa"? No 3 vai 30 cilvēkiem vienuviet? No 500 vai 720 lapām kāda koka zarā? Vai "masa" var būt viens granīta piemineklis pilsētas centrā? No 3 vai 4 avenēm uz kūkas gabala? Cik lielam jābūt mākonim, lai par to teiktu "tā gan ir masa",' raksta Ivars Runkovskis.

Personālizstādē "Masas" eksponētas 10 jaunākās lielformāta fotogrāfijas – fragmenti no foto sērijas "Masas", kurās Jānis Deinats pēta vizuālo masu tipoloģiju, kuru veido vispārīgā, idealizētā modeļa (masas) un atsevišķā indivīda vai kompozīcijas detaļas savstarpēji daudznozīmīgās attiecības, brīžam groteski saasinātā skatījumā. Tas ļauj ieraudzīt gan masu skaistumu, gan traģiskumu. Ikdienā masu informācijas līdzekļi vēsta gan par masu pasākumiem, masu apziņu, masu psihozi, masu skatiem, masu sacelšanos, masu produkciju, masu attiecībām, kultūru masām. Tomēr masas satura svarīgākā vienība ir indivīds, kas pats to nenojaušot, ir masas dalībnieks. Neinscenētās ainas veido urbānās pasaules ikdienas un dabas kompozīciju kopumu, kam piemīt Jāņa Deinata fotomākslai raksturīgā poētiskā estētika un noslēpumainība. Izstādītajos darbos kustība figurē kā nozīmīgs kompozīcijas elements, kas intensificē notikumu daudzos slāņus un tēlu savstarpējās attiecības. Subjekta un dabas elementu kopums veido dabisku kompozīciju, kur katrs elements ir līdzvērtīgs dalībnieks fiksētajā ainā.

Jaunajos darbos var atpazīt Jāņa Deinata mākslai raksturīgo vielisko kolorīta klātbūtni, kad fotogrāfijā redzam glezniecībai raksturīgus efektus un krāsu suģestiju.

Izstādes kuratore ir Diāna Barčevska.

Izstāde apskatāma no pirmdienas līdz sestdienai 12:00-18:00.

Ieeja bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!