Publicitātes attēls.
 
Notikums
24
Nov
14:00

Izstādes "Nēsājamā atmiņa un ķermeņa tehnikas" publiskā programma

Komentē
0
Atgādināt

24. un 25. novembrī "Kim?" Laikmetīgās mākslas centrā izstādes "Nēsājamā atmiņa un ķermeņa tehnikas" publiskās programmas ietvaros notiks simpozijs, darbnīca un performance.

Programmas mērķis ir paplašināt un kontekstualizēt izstādītos darbus, kā arī Ļubas Monastirskas un Solomona Levitānusa biogrāfijas, kultivējot jaunus uztveres rakstus un figūras. Atšķirīgās aktivitātes rosinās kolektīvu refleksiju par materiālu, mijiedarbojoties ar to in situ.

Simpozijs "Nēsājamā atmiņa un ķermeņa tehnikas" notiks 24. novembrī (plkst 14.00–18.30) Latvijas Mākslas akadēmijā (K2 ēkā).

14:00–14:30

Ievads

Kuratores Estere Kajema, Rikarda Mesnere, Zane Onckule par konferences kontekstu un paralēli "Kim?" notiekošo izstādi un tās kuratoriālo metadoloģiju; ievads Solomona Levitānusa un Ļubas Monastirskas biogrāfijā un radošajā praksē.

14.30–15.40

Vai grāmata var būt lieu de mémoire?

Muzeja "Ebreji Latvijā" direktors, Iļja Ļenskis sarunā ar vēsturnieku un LNB vadošo pētnieku Gustavu Strengu un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Krājuma saglabāšanas centra konservācijas eksperti Austru Aizpurieti.

15.50–16.30

Triptihs "Uzvalks"

Laikmetīgās modes un mākslas dueta "MAREUNROL’S" stāstījums par objektu veidošanu auduma ciļņu formās, kas sasaucas ar Solomona Levitānusa telpisko tilpuma domāšanu. 

16.30–16.50

Masu apbedījuma vietas pazemes slāņu kartēšana: Rīgas Vecie ebreju kapi

Pētnieces Mikaelas Martinezas Detlingeres stāstījums audio ierakstā par izpētes darbu un to, kā uztvert vizuālos skenējumus, kas attēlo izstādē aplūkojamos zemes modeļus.

17.00–17.30

"Zelta grāmata"

Modes dizaineres Santa Matule un Simona Veilande dalās atziņās no savas kopīgās

tekstila darbnīcu sērijas, ko iedvesmojušas Solomona Levitānusa mācību grāmatas.

17.30–18.15

Recollecting Recollection Bureau

Grupas "POST" īsfilmas prezentācija par Recollection Bureau: instruktīvu hapeningu, kas pirmo reizi norisinājās izstādes atklāšanā. Prezentācijai sekos paneļdiskusija.

Ieeja bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!