Notikums
22
Maijs
16:00

Izstādes atklāšana un koncerts Vāgnera zāles atbalstam

Komentē
0
Atgādināt

Lai pievērstu Saeimas deputātu un valdības uzmanību Vāgnera zāles šībrīža stāvoklim, trešdien, 22. maijā, plkst. 16:00 notiks atbalsta akcija, kurā Latvijas Nacionālās operas un baleta kora solisti diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā izdziedās "Kāzu maršu" no Riharda Vāgnera operas "Loengrīns".

Dziedātāji atradīsies pie Vāgnera ielas vēsturiskās ēkas logiem, jo, ņemot vērā Vāgnera zāles iekštelpu tehnisko situāciju, tajā vienlaikus nevar atrasties daudz vairāk par dažiem desmitiem cilvēku.

Līdztekus operas dziedājumam notiks Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēju kopizstādes atklāšana pašā Vāgnera zālē, strikti ievērojot pieminētos pieļaujamā cilvēku skaita ierobežojumus. Tā būs unikāla iespēja aplūkot daļu vecākā Rīgas teātra interjera un novērtēt nepieciešamību pēc tā kapitālatjaunošanas. Izstādē "Vāgners – konstrukcija" ar saviem darbiem piedalīsies Aigars Bikše, Kristians Brekte, Andris Teikmanis, Andris Vītoliņš un Kristaps Zariņš. Izstādes ietvaros mākslinieki konstruēs savu redzējumu par Vāgneru un viņa mitoloģiju.

Paredzēts, ka atbalsta akcijā piedalīsies arī Riharda Vāgnera mazmazmeita, ilggadēja Baireitas operfestivāla vadītāja Eva Vāgnere-Paskjē, kura jau vairākus gadus atbalsta ar zāles atjaunošanu saistītās iniciatīvas.

Tāpat kā iepriekšējās Vāgnera zāles atbalsta akcijas, arī šo organizē Rīgas Riharda Vāgnera biedrība, cenšoties pievērst Saeimas un valdības uzmanību šīs vēsturiskās ēkas nākotnei. Biedrība ilgstoši strādājusi pie tā, lai atrastos restaurācijai nepieciešamais finansējums. Biedrības mērķis ir panākt, ka tiek atjaunota teātra zāle, piemērojot to kamerkoncertu un teātra uzvedumu vajadzībām, kā arī izveidot Riharda Vāgnera muzeju.

1781. gadā celto ēku, kurā reiz atradās Rīgas Pilsētas teātris un par kura galveno diriģentu divus gadus strādāja Rihards Vāgners, šobrīd uztur VAS "Valsts nekustamie īpašumi". Vāgnera koncertzāle tajā atradās no 1988. gada līdz slēgšanai 2006. gadā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!