Notikums
09
Dec
12:00

Izstāde "Solargrāfija"

Komentē
0
Atgādināt

No 9. decembra līdz 27. janvārim "ISSP" Galerijā skatāma Kristiana Brektes un Modra Svilāna izstāde "Solargrāfija".

Atklāšanas dienā, 9. decembrī, izstāde visas dienas garumā būs skatāma kopā ar māksliniekiem Kristianu Brekti un Modri Svilānu.

Mākslinieki Kristians Brekte un Modris Svilāns pēta visdažādākās cilvēka dzīves parādības. Vairāk nekā piecu gadu garumā abi mākslinieki nodarbojušies ar solargrāfiju un iemūžinājuši Latvijas seno sakrālo arhitektūru un apbedījuma vietas. Interese par pamesto, nepareizo un tumšo dzīvošanas pusi māksliniekus padarījusi par vietas pētniekiem, kur fotogrāfisks eksperiments ar vidi ir gan daļa no novērojuma, gan zināma veida secinājums.

Izstādes mākslinieki solargrāfiju definē kā principu, kad ar saules staru palīdzību kadrā tiek iededzināts attēls – tā nav tikai mirkļa vai vietas fiksācija, bet gan vides un laika vizuāls tvērums. Ar pašizgatavotām pinhole kamerām Kristians Brekte un Modris Svilāns apceļojuši Latviju, kameras paslēpjot pie pamestām baznīcām, kapos un vietās, par kuru esamību cilvēki sen aizmirsuši. Būdami mākslinieki, viņi pievēršas attēla kompozīcijai un formām, kā arī tā rašanās procesam, savukārt būdami pētnieki, viņi atgriežas tagadnes aizmirstajā telpā, dokumentējot nebūtībā aizlaistos dzīvības pieminekļus.

Kristiana Brektes vizuālajā valodā rodamas atsauces uz kultūras un mākslas vēsturi, reliģiju, seksualitāti. Sižetiskais vandālisms autora darbos mijas ar formas tīrību un tehnisku nostrādātību, asi kritiskās vai atkailinošās norādes un citātus vienojot jau atpazīstamību iemantojušā estētikā. Kristians Brekte ir Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors un Glezniecības katedras vadītājs.

Modris Svilāns savā radošajā praksē pievēršas skaņas un kustības pētniecībai, radot tehniski nostrādātus un konceptuāli daudzslāņainus kinētiskās mākslas darbus, kā arī aizraujas ar analogo fotogrāfiju. M. Svilāns absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Metāla dizaina apakšnozari.

Ieeja izstādē bez maksas. "ISSP" Galerijas darba laiks: otrdiena 12.00-18.00, trešdiena 12.00-20.00, ceturtdiena – sestdiena 12.00-18.00.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!