Publicitātes attēls.
 
Notikums
05
Mar
12:32

Izstāde "Skatpunkts" projekta "ENERGart" ietvaros

Komentē
0
Atgādināt

2. un 3. decembrī "Arterritory" projekta "ENERGart" ietvaros "Swedbank" ēkas 25. stāvā (Balasta dambī 15, Rīgā) būs skatāma izstāde "Skatpunkts".

Izstādē piedalās mākslinieki Amanda Ziemele, Artūrs Virtmanis, Dainis Pundurs, Evita Vasiļjeva, Darja Meļņikova, Atis Jākobsons, Paula Zariņa–Zēmane. Edgars Vērpe, Ģirts Muižnieks, Andris Eglītis, Krista un Reinis Dzudzilo, Kristiāna Dimitere un Estere Betija Grāvere.

Skatpunkts ir satikšanās vieta un sarunu sākums. Tas saved kopā iepriekš neiedomājamo un vēl nenotikušo.

"Mūsu apziņa ir atvērta un atrodas nemitīgā kustībā. Mēs varam lūkoties uz pasauli caur automašīnas loga kadrējumu, varam stāvēt uz tilta upes vidū, ļaujot skatienam iegrimt ūdens dziļumos, vienlaikus ar acs kaktiņu notverot pilsētas abus krastus. Mēs varam ar liftu pacelties debesskrāpja nezin kurā stāvā, lai ieraudzītu to, ko lidojumā redz putni; pazaudēties metropoles burzmā vai bailīgi slīdēt mežā starp kokiem naktī, kad mūsu skatiens maldās tumsas melnumā.

Reklāmās mēdz rakstīt "mājoklis ar skatu", apzīmējot jūsu skatpunkta īpašo pozīciju. Mūsdienu narcisims radījis vēl vienu skatpunktu – telefona ekrānu, kur objekts/mākslas darbs nokļūst mirklī, kad tā “skatītājs” piestāj, lai uzņemtu selfiju vai vienkārši nofotografētu. Viņš it kā ir klātesošs un vienlaikus nav. Tikai mirklī, kad nostājamies aci pret aci ar mākslas darbu, un, iespējams, paslepeni pieduram tam pirkstu, vēloties atklāt tā vieliskumu, mēs intuitīvi cenšamies ieņemt skatpunktu, kas atklātu tā būtību. Caur šo skatpunktu mēs atveram sevi vēlmei saskatīt un saprast, vienlaikus iekšupveroties paši savā pieredzē, kur atrodami atskaites punkti, kas konkrētā darba uzlūkošanu padara par piedzīvojumu, uzdod jautājumus un mudina meklēt atbildes. Sastopoties mākslinieka un skatītāja skatpunktiem, pārklājas jau esoši stāsti un rodas jauni.

Skatpunkts ir ideju katalizators. Tas veido mūsu uztveri un jaunus neironu savienojumus mūsu smadzenēs. Patiesībā viss ir atkarīgs no skatpunkta. Arī mūsu savstarpējās attiecības. Mākslā tas vienmēr bijis izšķirīgi svarīgs, – gan kā atskaites punkts formālajā izteiksmē, gan tās naratīvajā vēstījumā, gan mākslas saķerē, mijiedarbībā ar skatītāju," stāsta veidotāji.

Izstāde apskatāma kuratora vadībā, iepriekš reģistrējoties. Tās apmeklējums ir bezmaksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!