Notikums
17
Sept
11:00

Izstāde "Redzēts. Neredzēts. Izredzēts."

Komentē
0
Atgādināt

Līdz 28. septembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā apskatāma muzeja trīsdesmit gadu jubilejai veltīta izstāde "Redzēts. Neredzēts. Izredzēts.".

"Izstāde "Redzēts. Neredzēts. Izredzēts." veidota kā stāstu cikls par to, kā priekšmeti nonāk muzejā. Šie ienākšanas ceļi ir atšķirīgi, un tos nosaka dažādi faktori: valsts kultūrpolitikas nostādnes, ekonomiskā situācija, vērtību un prioritāšu izmaiņas krājuma komplektēšanas politikā, arī dažādas nejaušības. Trīsdesmit gadu laikā mūsu valstī un sabiedrībā ir notikušas daudzas pārmaiņas, kas loģiski ietekmējušas muzeja attīstību. Tagad DMDM vēlas kompleksi paskatīties uz šo jautājumu kopumu, domājot par muzeja un krājuma nākotnes perspektīvu," vēsta izstādes anotācija.

Izstādes rīkotāji uzsver, ka lielākā daļa ekspozīcijai atlasīto darbu publikai tiks demonstrēti pirmo reizi: "Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja pamatkrājumā glabājas 11 928 vienības, bet pastāvīgajā ekspozīcijā iespējams iepazīties tikai ar 522 priekšmetiem. Faktiski apmeklētājs redz vien nelielu daļu no apjomīgās kolekcijas, tādēļ svarīgi ir stāstīt sabiedrībai par procesiem, kas notiek "aisberga" neredzamajā daļā, padarīt muzeja krājuma darba specifiku vairāk atvērtu un plašāk pieejamu."

Vairāk informācijas šeit.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs atrodas Rīgā, Skārņu ielā 10.

Muzeja darba laiks: pirmdienās – slēgts, otrdienās, ceturtdienās, piektdienās, sestdienās, svētdienās 11.00–17.00, trešdienās – 11.00–19.00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!