Notikums
29
Sept
19:55

Izstāde "Pazudušas kodā"

Komentē
0
Atgādināt

Līdz 21. septembrim RIXC galerijā skatāma Ievas Vīksnes, Līgas Vēliņas un Mildas Ziemanes kopizstāde "Pazudušas kodā".

Izstādē "Pazudušas kodā" mākslinieces Ievas Vīksnes galvenie mediji ir virtuālā realitāte un smadzeņu viļņu lasīšanas tehnoloģijas. Māksliniece ir radījusi interfeisu, ar kura palīdzību skatītājs var navigēt virtuālajā telpā, izmantojot biometriskos impulsus. Līgai Vēliņai galvenais mākslas materiāls ir dati, ar kuru palīdzību radītas mākslinieciskas un dinamiskas vizualizācijas par Latvijas un pasaules iedzīvotāju skaita izmaiņām ilgākā laika periodā. Savukārt skaņas mākslinieces Mildas Ziemanes mākslinieciskās izteiksmes līdzeklis ir mākslīgi ģenerēta skaņa, kas tiek izmantota sintētiskas skaņas ainavas radīšanā, risinot attiecības starp dabisko un sintētisko, tehnoloģijām un dabu.

Mākslinieces vieno ne tikai interese par kodu, bet arī kopīgās studijas – visas mākslinieces nesen beigušas Jauno mediju mākslas programmu Liepājā. Ieva Vīksne šogad ieguvusi bakalaura grādu jauno mediju mākslā Liepājas Universitātē, pirms tam studējusi vēsturi Latvijas Universitātē, apguvusi fotogrāfiju Andreja Granta studijā, ISSP programmā un šobrīd strādā Mākslas pētījumu laboratorijā Liepājā. Līga Vēliņa arī šogad ir beigusi Jauno mediju mākslas bakalaura programmu Liepājas Universitātē un šoruden uzsāk maģistra studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Milda Ziemane šogad absolvēja Jauno mediju mākslas maģistratūru Liepājas Universitātē, aktīvi darbojas skaņu mākslā, piedalās izstādēs un festivālos Latvijā un ārpus tās.

Galerija atvērta no pirmdienas līdz sestdienai no 12:00 līdz 18:00, svētdienās slēgta.

RIXC galerija atrodas Rīgā, Lenču ielā 2.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!