Publicitātes attēls.
 
Notikums
01
Aug
15:00

Izstāde "Pasaulīgo baudu dārzs"

Komentē
0
Atgādināt

No 16. jūlija līdz 1. augustam kultūrtelpā "Smiļka" apskatāma Miķeļa Mūrnieka un Armanda Freiberga izstāde "Pasaulīgo baudu dārzs".

"Pasaulīgo baudu dārzs" (The Garden of Earthly Delights) ir Hieronīma Bosa slavenākā glezna – triptihs, kur attēlota paradīze, laicīgā pasaule un elle. Hieronīma Bosa gleznās atrodamo nereālo motīvu dēļ mākslinieks bieži saistīts arī ar 20. gadsimta sirreālistu mākslā redzamajiem zemapziņas tēliem un minēts kā viens no sirreālistu manifesta iedvesmas avotiem. Miķelis Mūrnieks un Armands Freibergs šo slaveno mākslas darbu interpretē jauniem izteiksmes līdzekļiem.

"Izstādē redzamie darbi veidoti, apvienojot 3D digitālajā vidē veidotus modeļus ar fiziskiem objektiem tēraudā. Mākslinieki, kombinējot šos vieliski pretējos medijus, papildina viens otra mākslinieciskās pieejas, un rada jaunu visai neizprotamu figuratīvo pasauli, kas paspilgtina un aktualizē senās gleznas motīvus.

Hieronīma Bosa gleznu sapņainie un murgainie tēli vēl aizvien ir ļoti strīdīgs temats mākslas vēsturnieku interpretācijās, līdz galam neatkosts noslēpums, kas cauri laikiem iedvesmojis daudzus māksliniekus, šajā izstādē – arī Armandu, Miķeli un mākslīgo intelektu," vēsta izstādes apraksts.

Izstāde apskatāma kultūrtelpā "Smiļka", Eduarda Smiļga ielā 34a, no otrdienas līdz piektdienai 17:00–22:00, sestdien un svētdien 15:00–23:00, pirmdienās slēgts.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!