Publicitātes attēls.
 
Notikums
13
Feb
12:00

Izstāde "Pāreja"

Komentē
0
Atgādināt

No 8. februāra līdz 23. martam Latvijas Mākslas akadēmijas eksperimentālajā mākslas telpā "Pilot" apskatāma izstāde "Pāreja".

Izstāde tapusi sadarbojoties Latvijas Mākslas akadēmijas pedagogiem un studentiem, lai izceltu un aktualizētu mūsdienu zīmējumu studiju procesā. Izstādes darbus vieno zīmējuma medijs un saruna par redzi, redzes fenomenu – krāsu un melnbalto spektru. Kā to attiecināt uz zīmējuma attīstību mūsdienās kā redze skar katra autora radošo darbu?

Redzēšanu kā hipotētiski vai daļēji kulturāli iemācītu lietu var apskatīt salīdzinājumā ar mūsdienās aktuālo neredzamo jeb apslēpto informāciju – spēju redzēt, uztvert un šķetināt informāciju tās pārbagātības apstākļos.

"Mūsdienu digitāli ietekmētajā uztverē zīmējums nereti šķiet lēns, laikietilpīgs, pacietību prasošs medijs, un pirksti atradinās no līniju vilkšanas ar roku. Taču cilvēka acs uzbūve ar retinas melnbaltā un krāsainā sensoriem joprojām nodrošina noteiktu redzamā uztveri. Zīmējumu ierasti asociē ar melnbaltu, precīzāk, monohromu attēlu, taču izstādes autoru darbos iekļauta smalkā robeža starp to un krāsu pasauli un pāreja starp abām. Pāreju var uzzīmēt, izdomāt, ieraudzīt, vai tā vienkārši notiek," izstādes veidotāji.

"Pāreja" tapusi sadarbībā starp māksliniekiem un Latvijas Mākslas akadēmijas pedagogiem Elīnu Zundi, Maiju Kurševu un Juri Petraškeviču, kuri kā pārstāvji no Latvijas Mākslas akadēmijas kopīgi iesaistījušies Ziemeļvalstu mākslas augstskolu kopprojektā "Northern Drawing School" (NDS) par jaunām zīmējumu mākslas perspektīvām izglītībā.

Izstāde piesaka NDS projektu Rīgā un uzsāk turpmāku starptautisku sadarbību. NDS piedalās izstādē ar aptauju, kuru 2023. gadā aizsāka NDS Oslo Nacionālā mākslas akadēmijas studenti un 2024. gadā papildinājuši LMA pārstāvji. Tas ir interaktīvs dialogs par zīmēšanu, kurā aicināti iesaistīties izstādes apmeklētāji.

Ieeja bez maksas

Izstādes apskatāma no otrdienas līdz piektdienai 12.00 – 18.00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!