Notikums
19
Jūn
22:06

Izstāde "Izmisuma apoloģija. Epigrāfs"

Komentē
0
Atgādināt

No 11. oktobra līdz 30. novembrim RIXC galerijā skatāma mākslinieku Artūra Puntes un Jēkaba Voļatovska izstāde "Izmisuma apoloģija. Epigrāfs".

Izstādi veido objektu sērija, kurus vieno ideja par skaņas mehāniskās dabas māksliniecisko izzināšanu eksistenciālās drāmas gaismā. Objekti veltīti cilvēka dabiskiem uztveres ierobežojumiem, kuri kalpo kā metafora vispārīgai cilvēka dzīves ierobežotībai un pesimistiskām, bet stoiskām pārdomām par to. Cilvēks spēj sadzirdēt skaņas viļņus diapazonā aptuveni no 16 Hz līdz 20 kHz, un, radot ierīces/objektus un apstākļus, kas ļautu piedzīvot cilvēkam parasti nepieejamo pieredzi, rodas iespēja palūkoties ārpus šī šaurā dzirdamības koridora, vienlaicīgi iezīmējot robežas tam pieticīgajam potenciālam, ar kuru mūs ir apveltījusi daba sevis izzināšanai.

Pirmais sērijas objekts ir trīs skanošas tērauda spirāles, kuras vienlaicīgi ir gan antenas, kas uztver tukšo radio ēteru (respektīvi, traucējumus), gan arī uztverto atskaņo, saņemot vibroskaļruņa sitienus. Metāla konstrukcijas atsperveidīgā forma, kas līdzinās 20. gs. 60. gadu radioantenām, radīs ilgstošas vibrējošas skaņas. Katras antenas atšķirīgo skanējuma tonalitāti ietekmē to dažādais diametrs, spirāles garums un uztveramais ētera diapazons. Kopā šie trīs līdzīgās formas objekti kā savdabīgs metāla koris izpildīs bezgalīgo "tukša ētera dziesmu", kas neregulāro troksni pārvērtīs par himnisko ģeneratīvās mūzikas kompozīciju. Objektu "ilustrēs" arī teksts – dzejiskā izmisuma manifests. Ar radiotehniku saistītos jautājumos mākslinieku duetu konsultē un atbalsta radioentuziasts no Liepājas – Vladislavs Bogdanovs (liepaja.tk).

Artūrs Punte kopš 20. gadsimta 90. gadiem aktīvi piedalās Latvijas un starptautiskajā kultūras dzīvē – gan mākslinieku grupas "Orbīta" sastāvā, gan individuāli radījis dažādus literatūras un audiovizuālās mākslas projektus, bijis grāmatu redaktors un sastādītājs, publicistikas tekstu autors, izstāžu kurators u. c.

Jēkabs Voļatovskis ir metālmākslinieks un Latvijas eksperimentālās mūzikas pārstāvis. Viņa aizrautība ir netradicionāli un pašdarināti mūzikas instrumenti un to skaņojumu lietojums, kas uzstāšanās reizēm piešķir to neatkārtojamību.

Darba laiks: no pirmdienas līdz sestdienai, 12.00–18.00; svētdien – slēgts. Ieeja bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!