Publicitātes attēls.
 
Notikums
04
Mar
11:00

Izstāde "Ievas istaba"

Komentē
0
Atgādināt

No 1. marta Rīgas Kino muzejā skatāma izstāde "Ievas istaba" par filmu mākslinieci, sabiedrisko darbinieci Ievu Romanovu, kura šogad saņēma "Lielo Kristapu" par mūža ieguldījumu.

Ekspozīcija "Ievas istaba" ir improvizēts ieskats Ievas Romanovas dzīves galvenajos lokos. Liecības par Romanovas darbu pie filmu mākslinieciskās telpas izveides – īpaši par filmu "Dzīvīte" (1989); liecības par darbu kā muzeju māksliniecei – īpaši par Latvijas kino vēsturei veltītajām Rīgas Kino muzeja izstādēm; liecības par priekšsēdētājas darbu Latvijas Kinematogrāfistu savienībā un šajā amatā tapušajiem "kopotajiem birokrātiskajiem rakstiem" un Latvijas kino (at)balstošajām aktivitātēm.

Ieva Romanova ir filmu māksliniece, muzeju ekspozīciju un izstāžu dizainere, ilggadīga Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētāja, trīs bērnu mamma un vecmāmiņa sešiem mazbērniem. 2024. gadā saņēmusi Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" par mūža ieguldījumu kinomākslā.

"Ja tu esi filmā, tad tu esi filmā, un mājās tevis nav," tā Ieva Romanova saka kādā intervijā. Tomēr arī tad, ja radošai personībai izdodas mājās iegriezties vien uz brīdi vai nakts melnumā, mājas kļūst par vietu, kurā uzkrājas liecības par to, kas notiek ārpusē – profesionāls darbs mākslā, kultūrpolitiskas cīņas par nacionālā kino eksistenci, tikšanās ar draugiem un domubiedriem, arī – ilgošanās pēc bērniem un tuviniekiem, kas gaida mājās.

Ieeja saskaņā ar muzeja cenrādi.

Izstāde apskatāma no otrdienas līdz piektdienai plkst. 11–18, kā arī sestdienās plkst. 11–17.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!