Sofija Tuna, 2021. Fotogramma uz barīta papīra, 40x30 cm. Fotogrāfija: Rudi Rapf.
 
Notikums
03
Aug
12:00

Izstāde "Es neko neatceros: ienākot ZDZ izvairīgajā arhīvā"

Komentē
0
Atgādināt

No 15. jūlija līdz 12. septembrim "Kim?" Laikmetīgās mākslas centrā būs skatāma izstāde "Es neko neatceros: ienākot ZDZ izvairīgajā arhīvā".

"Es neko neatceros: ienākot ZDZ izvairīgajā arhīvā" vienlaikus ir izstāde un performance, kas izgaismo apslēpto, nezināmo un neapzināto. Koncentrējoties uz savas dzīves laikā pienācīgi nenovērtētās mākslinieces Zentas Dzividzinskas ("ZDZ") darbu, izstāde pievēršas viņas maz izpētīto darbu atklāšanai. Izstāde ir mūsdienu mākslinieces Sofijas Tunas (Sophie Thun) cieņas apliecinājums iepriekšējo paaudžu autorei/ēm, kas ilustrē viņu centienus turpināt radīt, rādīt un tikt respektētām mainīgo, bet joprojām iegrožojošo hierarhiju ietvaros.

Izstāde veidota kā eksperimentāls ieguldījums Dzividzinskas para-feministiskās mākslas prakses aktualizēšanā. Izstādes centrā ir austriešu mākslinieces Sofijas Tunas dialogs ar Dzividzinsku tā vienīgajā iespējamajā veidā – ar arhīva starpniecību. Divu mēnešu periodā Tuna dzīvos Rīgā un strādās vienā no izstādes telpām iekārtotajā melnbaltās fotogrāfijas laboratorijā, lai kopā ar projektam īpaši piesaistīto arhivāri Līgu Goldbergu caurskatītu un kopētu līdz šim vien selektīvi apgūto Dzividzinskas darba materiālu.

"Es neko neatceros: ienākot ZDZ izvairīgajā arhīvā" ekspozīciju veido Tunas un Dzividzinskas darbu izlase no muzeju un privātkolekcijām Latvijā un ārvalstīs, jaunradīti Tunas darbi, to vidū: trompe-l’oeil tehnikā veidota lielizmēra izstādes iekštelpu fotogrāfija, fotogramma ar deponēto Dzividzinskas darbu sarakstu, funkcionējoša melnbaltās fotogrāfijas laboratorija, improvizēta arhivāres darba zona, kā arī augoša, divu mēnešu periodā laboratorijā radītu darbu ekspozīcija no Dzividzinskas negatīviem.

Izstāde apmeklētājiem pieejama "Kim?" Laikmetīgās mākslas centrā no otrdienas līdz svētdienai plkst. 12:00-18:00. Tā būs apskatāma līdz 12. septembrim.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!