Notikums
11
Aug
11:00

Izstāde "Dvīņu paradokss"

Komentē
0
Atgādināt

No 25. jūlija līdz 30. augustam izstāžu zāles "Rīgas mākslas telpa" lielajā zālē būs skatāma gleznotājas Rasas Šulcas jaunāko darbu personālizstāde "Dvīņu paradokss".

"Lai atainotu laika relativitāti, Alberts Einšteins piemin dvīņus kā piemēru, tādējādi uzsverot izjūtas subjektivitāti starp diviem ģenētiski identiskiem cilvēkiem. Taču dvīņi un saikne starp tiem nereti tiek pieminēta arī dažādos ar misticismu apvītos notikumos. Pie tam ne tikai zinātnē, bet arī ikdienā varam piedzīvot reālā laika transformāciju, kad ierastais ritējums dažādu apstākļu ietekmē var kļūt ātrāks vai, tieši otrādi, tapt bezgalīgi lēns. Pavisam satraucošos dzīves brīžos var likties, ka laiks apstājies pavisam, tādējādi "pagātne", "tagadne", "nākotne" šķiet savijusies vienotā veselumā, zaudējot savas atskaites punkta dimensijas," izstādes autore stāsta.

Gleznotāja Rasa Šulca savā mākslā nereti pievēršas metafiziskai realitātei, to atainojot lakoniski un precīzi, bez vizuālas liekvārdības, vien izmantojot pāris cilvēku tēlus un teju tukšu telpu. Šīm cilvēka un vides attiecībām raksturīgs piesātināts klusums, kas rada gleznas par pārdabiskiem starpstāvokļiem, par vizuāliem tiltiem starp reālo un iespējamo, starp objektīvo un subjektīvo, starp tagadni un pagājušo.

Absolvējusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, Rasa Šulca turpinājusi glezniecības studijas Latvijas Mākslas akadēmijā, iegūstot bakalaura un maģistra grādu. Regulāri piedalās grupu izstādēs, kā arī veido personālizstādes kopš 2008. gada.

Izstāde apmeklējama no otrdienas līdz svētdienai no plkst. 11:00 līdz 18:00. "Rīgas Mākslas telpa" atrodas Kungu ielā 3.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!