Notikums
16
Sept
19:00

Izrāde-bestiārijs "Zvērīgā mīla"

Komentē
0
Atgādināt

Pirmdien, 16. septembrī, plkst. 19:00 "Dirty Deal Teatro" būs skatāma režisora Mārča Lāča, rakstnieka Jāņa Joņeva un publicistes Anetes Konstes radošajā sadarbībā tapusī izrāde-bestiārijs "Zvērīgā mīla" – iestudējums par dzīvniekiem, kuri valda pār mūsu prātiem.

Iestudējuma pamatu veido Jāņa Joņeva un Anetes Konstes radītie stāsti, kuru galvenos varoņus (cilvēkus un zvērus) saista visdažādākas attiecības, savstarpējās atkarības un kaislības. Stāsti asprātīgi izgaismo vairākas no neskaitāmi daudzajām cilvēka un dzīvnieka līdzāspastāvēšanas šķautnēm un meistarīgi spēlējas ar zvērisko cilvēkā un cilvēcisko zvērā, jo – vai mēs maz zinām, kur viens sākas un otrs beidzas?

Izrādes ideja lielā mērā aizgūta no pagājušajā gadā Jaunajā Rīgas teātrī tapušā Mārča Lāča iestudējuma "Rīga. Urbānie mīti." Kāds skumjš stāsts par kāmi šajā izrādē iedvesmoja režisoru aizdomāties par dzīvnieciskajiem motīviem cilvēkā un otrādi, rosinot šo tēmu papētīt pamatīgāk, formas un mākslinieciskās pieejas aspektā turpinot jau iesākto terapeitiskā stāsta virzienu.

"Ilgu laiku es uzskatīju, ka dzīvnieki nav nekas vairāk nekā mehānismi, kuriem Providences nekļūdīgā roka liek darīt visu, kas nepieciešams gan viņu pašu, gan viņu pēcnācēju izdzīvošanai, bet, kad ieraudzīju mācīto cūku, kas nesen tika rādīta Londonā, mana pārliecība sašķobījās, un tagad es nezinu, ko domāt." Sāra Trimere, 1788.

Izrādes radošā komanda: dramaturgi: Jānis Joņevs un Anete Konste, scenogrāfs un  mākslinieks: Kristians Brekte, mūzikas autors: Matīss Runtulis, gaismu  māksliniece: Jūlija Bondarenko, horeogrāfe: Katrīna Albuže, spēlē: Ivars  Krasts, Marija Linarte, Klāvs Mellis.

Biļetes var iegādāties "Biļešu Paradīze" kasēs un internetā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!