Notikums
21
Nov
00:00

Izrāde "Irānas konference"

Komentē
0
Atgādināt

Elmāra Seņkova veidotā izrāde "Irānas konference", kas savu virtuālo pirmizrādi piedzīvoja pavasarī, tagad ir pieejama skatītājiem tiešsaistē.

Iestudējuma pamatā ir Ivana Viripajeva luga "Irānas konference". Ivans Viripajevs ir viens no izcilākajiem Krievijas mūsdienu dramaturgiem, kura darbi Latvijā iestudēti vairākkārt. "2017. gadā sarakstītā Ivana Viripajeva luga vēsta par kādu it kā šķietami zinātnisku konferenci Dānijā, kurā piedalās Rietumu kultūras gaišākie prāti, inteliģence un citi ievērojami sabiedrības cilvēki, lai spriestu par kādas citas – Irānas – valsts un tās nācijas problēmām, cilvēktiesībām un reliģiju. Vai ir iespējams pamatot tādu viedokli, lai tas būtu neapšaubāms? Cik daudz patiesību ir uz šīs pasaules, un kāda ir mūsējā? Izrādē caur Austrumu pasaules problēmu iztirzāšanu skaidrāk ieraugām sevi – liberālās sabiedrības pārstāvjus," uzsver izrādes veidotāji.

Kā raksta teātra kritiķe Zane Radzobe, "Seņkova "Irānas konference" ir viens no labākajiem iestudējumiem Latvijas teātrī šosezon. Ne tikai digitālajā vidē, bet vispār." Kritiķe atzīst, ka "visvairāk uzrunā tas, ka izrādes veidotāji ir skaidri apzinājušies, kādā medijā viņi strādā. Citiem vārdiem sakot (..) – medijs arī pats par sevi ir ziņa."

Izrādē piedalās aktieri Lolita Cauka, Jekaterina Frolova, Inese Kučinska, Juris Bartkevičs, Mārtiņš Meiers, Arturs Krūzkops, Artūrs Skrastiņš, Andis Strods, Matīss Budovskis, Una Eglīte un Agris Krapivņickis. Izrādes tapšanas procesā piedalījās videomāksliniece Paulīne Kalniņa, skaņu mākslinieks Mārtiņš Zvirbulis, izrādes producente – Asnate Siliņa.

Izrāde izvirzīta "Spēlmaņu nakts" balvai kategorijā "Gada notikums digitālajā vidē", kas šogad pirmoreiz parādās balvu nomināciju sarakstā. Laureātu paziņošana notiks 2020. gada 23. novembrī. Izrāde ir izvirzīta arī Latvijas Sabiedrisko mediju balvas "Kilograms kultūras" finālam kategorijā "Teātris".

Izrāde pieejama no 20. novembra portālā www.ticketshop.lv.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!