Notikums
12
Febr
19:00

Izrāde "Grāmata zīme"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 12. februārī, plkst. 19:00 Ģertrūdes ielas teātrī notiks Lienas Šmukstes sajūtu teātra izrāde "Grāmata zīme".

Sajūtu teātra izrāde "Grāmata zīme" ir dokumentālā stāstā balstīts iestudējums, uz kuru tiek aicināti gan cilvēki ar redzes traucējumiem, gan ikviens, kurš vēlas gūt īpašu pieredzi, kad vairāk tiek aktivizētas tādas pasaules uztveres maņas kā tauste un dzirde. Pieskārieni un smaržas ļaus skatītājam sajust un izdzīvot kādas ģimenes likteni 20. gadsimta 70. gados.

Kādai ģimenei 1974. gads ir izrādījies liktenīgs. Sajūtu teātra izrāde ir interpretācija par šīs ģimenes stāstu. Viņu piedzīvotais, izdzīvotais, slēptais, lasītais un izstāstītais ir ietērpts sajūtās, darbībās un skaņās.

Neilgi pēc 1940. gada 9. augusta, kad Latvija "iestājās" draudzīgajā PSRS valstu sastāvā, Latvijas PSR Tautas komisariāts pieņēma likumu par LPSR Galveno Literatūras pārvaldi. Ar šī likuma pieņemšanu tika apturēti visi periodiskie izdevumi, sākās aizliegto grāmatu saraksta sastādīšana un bibliotēku fondu iznīcināšana. Aizliegtās grāmatas dedzināja, skaldīja kā malku, samala makulatūrā. Taču cilvēki aizliegtās grāmatas slēpa. Slēpa tādās vietās, kur nekad neviens neiedomātos tās meklēt, – saldētavā sviesta pikucī, citu grāmatu vākos, pieliekamajos kambaros, drēbju kaudzē, raka zemē, slēpa bēniņos. Stāstu un atmiņu par cilvēkiem, kas slēpa grāmatas, ir bezgala daudz, ir tik daudz salauztu likteņu – vieni tika spīdzināti čekas pagrabos, citi tikuši cauri tikai ar izbīli.

Ieteicams apmeklēt no 15 gadu vecuma. Apmeklētājiem izrādes laikā tiks aizsietas acis.

Radošā komanda: aktieri – Maija Arvena, Ieva Džindža, Emīls Krūmiņš, Jana Ļisova, Andis Strods; izrādes māksliniece – Evita Bēta; skaņas konsultants – Jēkabs Nīmanis, dramaturģe – Anna Belkovska, režisore – Liena Šmukste.

Izrāde ir režisores Lienas Šmukstes maģistra darbs, absolvējot Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mākslas maģistrantūru teātra režijas specializācijā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!