Notikums
09
Apr
20:00

Īsfilmu festivāla "2Annas" atklāšana

Komentē
0
Atgādināt

Piektdien, 9. aprīlī, pulksten 20 notiks Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla "2Annas" atklāšanas pasākums "Augu apslēptā pasaule".

Kā informē organizatori, tiešraidē no kinoteātra "Splendid Palace" Mazās zāles varēs vērot gan mākslinieces Sabīnes Moores jeb "The Waterflower" performanci un koncertu, gan filmas "Delikātie ķermeņi: F. Persija Smita apslēptā pasaule" seansu. 

Sabīnes Moores performances centrā būs īpaši atklāšanas pasākumam audzētas sēnes – pieslēdzot tām elektrodes, sēnes radīs skaņu, kā arī miksēs video. "The Waterfower" ir mākslinieces audiovizuālais projekts, pazīstams ar savu eksperimentālo mūziku un "art house" mūzikas video. Viņas koncerti tiek raksturoti, kā skaņas ainavu bagātas multimediālas performances, kuras rada māksliniecei raksturīgie vokāli, sintezatori un digitālais samplings.

"The Waterflower" albums "Balta gaisma" saņēma divas nominācijas Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta mikrofons 2021", kategorijās "Labākais alternatīvais vai eksperimentālās mūzikas albums" un "Labākais albuma dizains", tāpat Sabīne Moore pazīstama arī ar profesionālo darbību videogrāfijā, strādājot pie pilnmetrāžas animācijas filmām "Saule brauca debesīs" (rež. Roze Stiebra) un "Mans laulību projekts" (rež. Signe Baumane).

Pasākuma turpinājumā būs skatāms filmas "Delikātie ķermeņi: F. Persija Smita apslēptā pasaule" (Minute Bodies: The Intimate World of F. Percy Smith, 2016) seanss. 20. gs. sākumā Persijs Smits savā Ziemeļlondonas studijā radīja laika paātrinājuma (time-lapse), animācijas un mikrokinematogrāfijas tehnikas, ar kurām iemūžināt dabas noslēpumus kustībā. Smits bija ambiciozs mākslinieks, kurš bieži vien režisēja vairākas filmas vienlaicīgi, un par savu misiju bija noteicis dabas slēptāko teritoriju izpētīšanu un iemūžināšanu. Filma apvieno Smita oriģinālo kino materiālu un mūsdienu skaņu celiņu, ko veidojuši "Tindersticks" sadarbībā ar Tomasu Belhomu un Kristīni Otu. Tā rada hipnotisku, svešu un tomēr pazīstamu ainavu, kas modina skatītājos tādu pašu sapņaina brīnuma izjūtu, kādu izjuta Smits, pirmo reizi cauri lēcām veroties un mikroskopiskajām pasaulēm.

Festivāla atklāšanā ievadvārdus teiks programmas direktore Laima Graždanoviča un producente Agnese Krastkalne. Pasākums norisināsies video tiešraidē no "Splendid Palace" Mazās zāles – ar trīs kameru dzīvo montāžu tiks garantēta kvalitatīva pārraide.

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls "2Annas", kuru organizē Virtuālā studija "Urga", ir vadošais īsfilmu festivāls Latvijā un viens no svarīgākajiem šāda veida notikumiem Baltijā, kas jau 25 gadus popularizē īsfilmas žanru.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!