Publicitātes attēls.
 
Notikums
05
Apr
18:00

Īsfilmu cikls "P(l)ūstošais laiks"

Komentē
0
Atgādināt

Piektdien, 5. martā, plkst. 18.00 Latvijas Zinātņu akadēmijā festivāla "2ANNAS" ietvaros skatāms īsfilmu cikls "P(l)ūstošais laiks".

"Vēsturiskā laika upe sapludina atšķirīgās izpratnes par laika relativitāti un realitāti, plūdumu un sašķeltību, esamību un neesamību vienotā neizpratnē par to, kas, kāds un vai vispār ir laiks. Tā pamatā ir enigmātiskā cilvēka un laika attiecība. Laiks ir cilvēka dzīves, bet līdz ar to arī nāves nesējs. Tieši tāpēc no laika ir bail – tas atgādina cilvēkam par nenovēršamo dzīves galu. Vienlaicīgi, tas ir pilnīgi nošķirts no cilvēka.

Laiku mēs nekādi nevaram sajust vai satvert, mēs redzam tikai tā sekas. Tomēr mākslai, īpaši kino mākslai, ir spēja laiku savaldīt, paātrināt, pavilkt, apturēt un kavēt. Tā ir cilvēka iespēja rakt savu laika upi," stāsta rīkotāji.

Žurnāla "Tvērums" komanda sola vest arvien dziļāk laikā, caur īsfilmu ciklu iepazīstot gan laika ikdienību, lēnumu un nāves neizbēgamību, gan cilvēka neierobežotās spējas mainīt laiku. Mainīt gan mākslas valodā, gan pavisam burtiski, proti, izmainot vēsturi. Programmā iekļautas kino vēsturē nozīmīgas un pavisam nesen atzinību ieguvušas ārzemju un latviešu īsfilmas, kas caur dažādu vizuālo valodu prizmu (dažreiz caur joku, citreiz caur asarām) aicina pārdomāt cilvēka un laika attiecības un mudina apzināties – "Tavs laiks ir Tavās rokās, ir laiks ar to spēlēties!"

Biļetes nopērkamas "Bilesuserviss.lv".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!