Notikums
19
Jūn
21:21

Inetas Lipšas lekcija "Padomju cilvēks? Indivīda autonomija padomju okupācijas apstākļos"

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 23. aprīlī, 18:00 izstādes "Latvijas gadsimts" ietvaros Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā Brīvības bulvārī 32 notiks Dr. hist. Inetas Lipšas lekcija "Padomju cilvēks? Indivīda autonomija padomju okupācijas apstākļos".

Izstādē "Latvijas gadsimts" 20. gadsimta 60.–80. gadu norises fokusētas uz pretstatu starp privāto un publisko telpu, attiecībām starp to, kādām sociālām normām, padomju ideoloģijas cauraustām retorikas frāzēm sabiedrības vairākums pievienojās (vai bija spiests pievienoties) kolektīvā un kādi uzskati, prioritātes un vērtības patiesībā raksturoja indivīdu viņa privātajā dzīvē, saskarsmē ar radiniekiem un domubiedriem. Lai gan uzskats par publiskā un privātā kardinālu nošķīrumu, kā arī padomju ideoloģijas nespēju ielauzties cilvēka privātajā sfērā ir plaši izplatīts, paliek jautājums – vai un kā to iespējams pētīt, kādi avoti un metodes te būtu izmantojamas? Vai mēs varam izpētīt, kāda bija padomju okupācijas laika "personīgā Latvija"?

Lekcijas autore Dr. hist. Ineta Lipša ilgi un pamatīgi pievērsusies sociālās vēstures tēmām, ar analītisku un kritisku skatu raugās uz vēstures avotiem un to interpretācijām. Pēdējos gados pētniece pievērsusies padomju periodā rakstītu dienasgrāmatu analīzei, kas ļauj ne tikai apjaust cilvēka vai cilvēku grupu problēmas, uzskatus un attiecības, bet arī uzdot jautājumu – kā to analītiski pētīt?

Ieeja brīva.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!