Notikums
11
Sept
17:00

"Homo novus": instalācija "Balss"

Komentē
0
Atgādināt

9., 10. un 11. septembrī no 17:00 līdz 21:00 koncertzālē "Tu jau zini Kur" Tallinas ielā 10 būs skatāma japāņu mākslinieka Tetsujas Umedas instalācija "Balss".

Tetsuja Umeda veido performatīvas, kustīgas audio instalācijas no necilām, ikdienišķām lietām un priekšmetiem, kuri viņa darbos negaidīti iegūst jaunu, ekscentrisku funkciju. Liekot lietā bagātīgu izdomu un atjautību, Umeda atdzīvina skārdenes, spaiņus, platsmasas pudeles un spuldzes, atbrīvojot tās no ierastā utilitārā pielietojuma un ļaujot lietām darboties pašām.

Apmeklēt Umedas instalācijas ir kā ienākt maģiskā laboratorijā, kurā norit izpēte un process un gala rezultāts tiek savienots mūsu acu priekšā. Ūdens tvaikošana vai dūmu mākonis izsauc nākamo darbību, notikumi saslēdzas ķēdē, radot delikātas skaņu un tēlu ainavas, kuras cilvēks var orķestrēt, bet kuras kontrolēt nav viņa varā.

Rīgā Umeda veidos instalāciju ar 50 tukšām rīsu bundžām. Skaņa, kas rodas, karsējot bundžas, sasaucas ar divus tūkstošus gadu senu rituālu, kas vēl aizvien tiek praktizēts dažās Japānas vietās. Cilvēki šādi pareģoja nākotni, ticot, ka īpatnā skaņa, kas rodas šajā procesā, ir kāda dieva balss.

Mākslinieks instalācijā darbosies četras stundas, apmeklētāji var ierasties jebkurā laikā un uzkavēties, cik ilgi vēlas. Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" tīklā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!