Publicitātes attēls.
 
Notikums
24
Sep
16:30

Filma "Marija Kallasas acīm"

Komentē
0
Atgādināt

Svētdien, 24. septembrī, plkst. 16:30 kinoteātrī "Splendid Palace" festivāla "Baltijas Pērle" ietvaros skatāma filma "Marija Kallasas acīm".

"Manī dzīvo divi cilvēki - Marija un dīva Kallasa..."

Par godu leģendārās Marijas Kallasas simtgadei - negaidīts skatījums uz dziedātājas likteni un personību filmā, kurā izmantoti unikāli arhīvu materiāli, intervijas un nekad nepublicētas personīgās dienasgrāmatas un vēstules.

Pateicoties režisora Toma Volfa vērienīgajam pētnieciskajam darbam, atrodot par zudušiem uzskatītos kinodokumentus, kas krāja putekļus kastēs BBC un TF1 pagrabos, bija iespējams tos apkopot un pārvērst visu bagātīgo materiālu majestātiskā himnā XX gadsimta grandiozākajai dziedātājai.

Filma no jauna interpretē daudzas pretrunas leģendās par Kallasu, aplūkojot skandālus un konfliktus no cita skatu punkta. Fanijas Adrānas un Džoisas Didonato dalība piešķir stāstam autentiskumu un daudznozīmību. Kad pirms daudziem gadiem Marija sāka rakstīt dienasgrāmatu, viņa pat nenojauta, ka šie nepabeigtie memuāri - fragmentāras atmiņas, uz papīra pierakstītas domas un izjūtas - būs filmas par viņas dzīvi pamatā un radīs emocionālu dziedātājas balss klātbūtni tajā.

Filma rāda Kallasu Marijas acīm un Mariju Kallasas acīm. Nekad iepriekš viņa nav bijusi redzama tik atklāta, sava talanta ķīlniece, māksliniece, kas tiecas uz pilnību, iemīlējusies sieviete ar neparastu likteni. Apburoši vecmodīgā un paļāvīgā intonācija ļauj nokļūt laika mašīnā, pārceļot skatītāju laikmetā, kad "sievietei vissvarīgākais bija atrast savu vīrieti un padarīt viņu laimīgu".
Apjukums un nedrošība, izmisums un sāpes, triumfējošs prieks un nevaldāms niknums, mutuļojoša kaisle un atbruņojoša pazemība - neierobežots emociju un jūtu klāsts. Kad beidzas vārdi, sākas mūzika un apstājas laiks, lai Kallasa varētu dziedāt mūžīgi.

Biļetes nopērkamas "Bilesuparadize.lv".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!