Notikums
26
Febr
20:00

Filma "Lēdijas portrets ugunī" ar Ingas Gailes ievadu

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 26. februārī, plkst. 20:00 kinoteātrī "Kino Bize" notiks filmas "Lēdijas portrets ugunī" seanss, pirms kura ievadvārdus teiks rakstniece Inga Gaile.

No februāra kinoteātrī #KinoBize ir uzsākts jauns pasākumu cikls, kas veltīts literatūras un kino sinerģijai. Vakara gaitā pirms izvēlētās filmas seansa ievadu sniegs sabiedrībā zināmi rakstnieki, dzejnieki, publicisti. "Vēlamies vārdu dot tiem, kas vārdus pazīst vislabāk, – literātiem, kuru darbi nereti tiek izmantoti filmu veidošanā; literātiem, kas par kino var spriest un izteikties kā par vēl vienu radošās rakstniecības paraugu," raksta cikla rīkotāji.

Par filmu "Lēdijas portrets ugunī"

Jauna sieviete Eloīze saderinājusies ar vecākās māsas bijušo līgavaini no Milānas. Lai līgavainis varētu redzēt, kāda izskatās viņa gaidāmā sieva, kādam ir jāuzglezno Eloīzes portrets, lai to pirms kāzām viņam nosūtītu. Tomēr Eloīze nevēlas precēties un atsakās no sava portreta gleznošanas. Viņas māte nolīgst gleznošanas skolotāju Mariannu, kurai uzticēts gleznot bez saderinātās klātbūtnes un piekrišanas, viņai nezinot. Spītējot vējam un ne īpaši patīkamiem laikapstākļiem, ar katru brīdi Marianna iepazīst Eloīzi arvien vairāk. Slepus glezna top, bet kopā pavadītais laiks ļauj sievietēm atklāties vienai pret otru, rodas cieša draudzība un arī Eloīzas teju vienmēr sakniebtās lūpas pamazām atraisās smaidā.

Balva par labāko scenāriju Kannu kinofestivālā un Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā. Nominēta Kannu kinofestivāla "Zeltas palmas zaram" par gada labāko filmu.

Filma franču un itāļu valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!