Notikums
25
Febr
18:00

Filma "Lēdijas portrets ugunī"

Komentē
0
Atgādināt

Pirmdien, 9. martā, plkst. 18:00 kinoteātrī "Splendid Palace" būs skatāma Selīnas Siamas filma "Lēdijas portrets ugunī".

"18. gadsimta beigas Francijā. Jauna sieviete Eloīze saderinājusies ar vecākās māsas bijušo līgavaini no Milānas. Lai līgavainis varētu redzēt, kāda izskatās viņa gaidāmā sieva, kādam jāuzglezno Eloīzes portrets, lai to pirms kāzām viņam nosūtītu. Tomēr Eloīze nevēlas precēties un atsakās no sava portreta gleznošanas. Viņas māte nolīgst gleznošanas skolotāju Mariannu, kurai uzticēts gleznot bez saderinātās klātbūtnes un piekrišanas. Ar katru brīdi Marianna iepazīst Eloīzi arvien vairāk. Glezna slepus top.

"Es būšu projām piecas dienas," paziņo Eloīzes māte, kas stingri noteikusi Mariannai īsajā laika sprīdī pabeigt viņas meitas portretu. Palikušas ārpus ierobežojošo instanču uzraudzības uz nomaļās salas kopā ar kalponi Sofiju, jaunās sievietes ir gatavas izmantot tikko iegūto brīvību – māksla, intimitāte un degošas brokāta kleitas 18. gadsimta pludmales svinībās. Kopā pavadītais laiks ļauj sievietēm atklāties vienai pret otru, rodas cieša draudzība, un arī Eloīzes vienmēr sakniebtās lūpas pamazām atraisās smaidā."

Balva par labāko scenāriju Kannu kinofestivālā un Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā. Nominēta Kannu kinofestivāla "Zelta palmas zaram" par gada labāko filmu.

Filma franču un itāļu valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!