Notikums
01
Nov
16:00

Filma "Helmūts Ņūtons. Piedauzīgais skaistums"

Komentē
0
Atgādināt

Svētdien, 1. novembrī, plkst. 16:00 "Splendid Palace" būs skatāma filma par vācu fotogrāfu Helmūtu Ņūtonu.

Iedvesmu smēlies savās Berlīnes saknēs, vācu fotogrāfs Helmūts Ņūtons sasniedza kulta personas statusu, kas nav mainījies arī pēc viņa traģiskās bojāejas autokatastrofā Losandželosā 2006. gadā. Viņš braukāja no Singapūras uz Austrāliju, no Parīzes uz Losandželosu, tomēr Veimāra Vācijā kļuva par viņa darbu provi un vizītkarti – pagātnes zīmogs bija uzlikts katrai fotogrāfijai.

Būdams viens no diženākajiem fotogrāfijas meistariem, Ņūtons kļuva slavens, pētot un izceļot sievietes ķermeni. Atklātās intervijās Greisa Džonsa, Šarlote Remplinga, Izabella Rosellīni, Anna Vintūra un citas, arī sieva Džūna, dalās pārdomās par Ņūtona dzīvi un mantojumu un paliek viņa darbu centrā provokatīvos, netradicionālos un dažkārt graujošos sieviešu tēlos. Viņa unikālā un pārsteidzošā sieviešu attēlošanas maniere vēl joprojām raisa strīdīgu jautājumu: kas Ņūtonam bija šīs sievietes – subjekti vai objekti? Veidojot pretrunīgā ģēnija portretu, filmā iekļauti arī ģimenes un arhīvu kadri un, protams, fotogrāfijas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!