Notikums
18
Okt
18:30

Festivāls "Zemlika"

Komentē
0
Atgādināt

18. un 19. oktobrī Durbē notiks mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls "Zemlika".

Festivāla pirmajā dienā, 18. oktobrī, Durbes luterāņu baznīcā koncertus sniegs norvēģu perkusionists, vairāku kolektīvu, tostarp Nila Petera Molvēra (Nils Petter Molvær) ansambļu dalībnieks Erlands Dālens (Erland Dahlen), kā arī amerikāņu dziedātājs, bards un multiinstrumentālists Deivids Olreds (David Allred), kurš jūnija sākumā klajā laidis klausītāju augsti vērtēto albumu "The Cell".

Uz skatuves bijušajā Ata Kronvalda skolas ēkā līdzās baznīcai šajā vakarā izskanēs lietuviešu tautas mūzikas iedvesmotā Vīteņa Eitminaviča (Vytenis Eitminavičius) jeb "Skeldos" koncerts, kuram sekos trijotnes "Tintura" no Igaunijas uznāciens, klausītājus iepazīstinot ar ziemeļu kaimiņu tautas mūziku, iekrāsotu ar ritmiku, kas radīta uz elektroniskām skaņierīcēm.

Durbes kultūras namā, kur ierasti atrodas lielākā no trim festivāla skatuvēm, piektdienas vakarā izskanēs britu psihedēliskās mūzikas kolektīva "Bong" līdera Deivida Terija (David Terry) solokoncerts. Starp vakara viesiem būs arī pazīstamā neatkarīgās rokmūzikas kolektīva "Deerhoof" dabinātājs un kādreizējais dalībnieks Robs Fisks (Rob Fisk) jeb "Common Eider, King Eider", pūšaminstrumentālists un viens no pazīstamākajiem mūziķiem uz poļu avangarda mūzikas skatuves Vaclavs Zimpels (Waclaw Zimpel), kā arī duets "Dictaphone" no Berlīnes, kura atmosfēriskajā mūzikā dzirdamas atsauces un cieņpilns reveranss norisēm Briseles mūzikas dzīvē pagājušā gadsimta 80. gados.

Sestdien, koncertiem turpinoties jau minētajās norises vietās, baznīcā gaidāms kanādiešu pianista un improvizētāja Džona Kamīla Farā (John Kameel Farah) klaviermūzikas koncerts, kā arī vokālās mūzikas ansambļa "Shards" no Londonas performance. Tie ir mūziķi, kuri, tāpat kā Deivids Olreds, nesen izdevuši jaunu ierakstu pazīstamā leibla "Erased Tapes" paspārnē.

Uz "vecās skolas" skatuves 19. oktobrī koncertēs Helēna Kozlova, kura pazīstama kā apvienību "Skumju akmeņi", "Levīti" un citu dalībniece, čelliste Sarma Gabrēna jeb vienkārši "Sarma" un baltkrievu akordeona virtuozs Jegors Zabelovs (Yegor Zabelov). Festivāla izskaņā ar koncertiem Durbes kultūras namā viesosies latviešu eksperimentālās popmūzikas projekts "Pragaii", eklektiskās un hipnotizējošās diskomūzikas duets "Hyperculte" no Šveices, krievu mūziķe un māksliniece Jekaterina Šilonosova (Ekaterina Shilonosova), kura pazīstama ar skatuves vārdu "Kate NV", un elektroniskās deju mūzikas mākslinieks "Otim Alpha" no tālās Ugandas.

Jau stāstīts, ka mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls "Zemlika" 18. un 19. oktobrī Durbē notiks devīto reizi. Nemainīgi arī šogad festivālā būs pārstāvētas vairākas no mākslām – mūzika, teātris, vizuālā māksla un kino. Protams, notiks par tradīciju kļuvušais zemnieku, amatnieku, kā arī godprātīgu un videi draudzīgu pārstrādātāju ražojumu tirgus.

Festivāla "Zemlika" norises vietas Durbē būs vairākas un jau ierastās – Durbes kultūras nams, A. Kronvalda vēsturiskā skolas ēka, A. Kronvalda Durbes vidusskola, Durbes muzejs, Durbes luterāņu baznīca, kā arī bijušo veikala un noliktavu telpas, festivāla bārs "Akacis" un citas. Festivāla galveno sadaļu – mūziku – piepildīs 17 dažādu mūziķu un kolektīvu koncerti divu dienu laikā. No ģitārmūzikas līdz mūsdienu akadēmiskajai mūzikai, no tautas jeb folkmūzikas līdz elektroniskajai deju mūzikai.

Biļetes uz festivālu "Zemlika" 18. un 19. oktobrī Durbē nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē "Bezrindas.lv". Pilna festivāla programma pieejama šeit.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!



Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!