Notikums
17
Apr
12:00

Envijas izstāde "Mīts privātai lietošanai"

Komentē
0
Atgādināt

No 7. aprīļa līdz 3. maijam galerijā "Māksla XO" skatāma Envijas izstāde "Mīts privātai lietošanai".

"Pašironijas valodā joprojām runāju par sievietību, saitēm ar vietu un ģimeni, ar kultūrvēsturi. Gleznojot bieži prātā risinās dialogi ar meistariem un ne tikai, līdz tādam mēram, ka reizēm jājautā - varbūt šis triepiens, formveide nemaz nepieder man? Darbos iezogas citāti no mākslas mantojuma un ļaužu izpausmēm," Envija, 2020. gada novembrī.

Savā jaunākajā personālizstādē "Mīts privātai lietošanai" Envija turpina savu pašironisko sarunu ar pasauli, kas pēdējos divos gados izraisījusi Latvijas mākslas profesionāļu un izstāžu kuratoru interesi. Envijas ekspresionistiskajā glezniecībā vadošās tēmas ir sieviete,  personīgā pieredze, kultūra un valoda tēmas. Darbi risinās kā autobiogrāfija ar personisko stāstu. Envija to balsta dziļā un atklātā personiskā izjūtā un pašizziņā par sevi un apkārtējo vidi. Tajā kārtojas kultūrvēsturiski un mūsdienu simboli, pašas radīti un no mākslas vēstures pārņemti tēli. Envijas gleznieciskā izteiksme ir daudzvalodība – figuratīva glezniecība mijas ar tekstu gleznām – dzeju, pierakstiem ar pašatklāsmēm un uzsaukumiem sev un pasaulei. Envijai tie ir faktūras, tekstūras un tekstu stāsti. Atklāta, emocionāla, dažkārt huligāniska un asprātīga, nesamākslota. (Ilze Žeivate)

Envija kā savu gleznotājas vārdu izvēlējusies lietot tikai personvārdu. Studē Latvijas Mākslas akadēmijā Glezniecības apakšnozarē – maģistrantūras programmā. Papildinājusi savas glezniecības zināšanas Gdaņskas Mākslas akadēmijā (2014-2015). Kopš 2013. gada piedalījusies vairākās grupu izstādēs Latvijā, Lietuvā un Polijā, sarīkojusi 3 personālizstādes. Envijas nozīmīgākās izstādes un projekti pēdējos gados: "Survival Kit 11", Tērbatas ielā 75 (Rīga, Latvija, 2020); personālizstāde "Mēs visi smiesimies, skumsim, raudāsim, atkal smiesimies", Jūrmalas pilsētas muzejs (Jūrmala, Latvija, 2020); Indulis Zariņš/Ieva Iltnere un Envija, Mākslai vajag telpu vasaras māja Esplanādē (Rīga, Latvija, 2019).

Galerija atvērta no pirmdienas līdz sestdienai 12:00 līdz 18:00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!