Elīna Brasliņa. "Svētais vakarēdiens". Ilustrācija grāmatai "Pēdējais ķēniņš".
 
Notikums
09
Jan
15:00

Elīnas Brasliņas zīmējumu izstāde "Svešinieks un Ķēniņš"

Komentē
0
Atgādināt

No 20. decembra līdz 20. janvārim Mākslas izglītības centrā "Trīs krāsas", kas atrodas Miera ielas radošajā kvartālā, notiek Elīnas Brasliņas zīmējumu izstāde "Svešinieks un Ķēniņš".

Izstādē skatāmas ilustrācijas no izdevniecības "Neputns" izdevumu sērijas "Mākslas detektīvi" grāmatām "Svešinieka atnākšana" un "Pēdējais ķēniņš". Izstādes nosaukums ir brīvs salikums no abu grāmatu nosaukumiem un aicina izpētīt Svešinieka un Ķēniņa tēlus no Luīzes Pastores stāstiem.

Elīnas Brasliņas ilustrācijas, kas tapušas grāmatai "Svešinieka atnākšana" un veltītas Niklāva Strunkes gleznai "Cilvēks, kas ieiet istabā", stilistiski sasaucas ar Strunkes kubistisko gleznojuma manieri. Savukārt, grāmatā "Pēdējais ķēniņš" māksliniece interpretējusi Voldemāra Irbes, tautā sauktā Irbītes, šķietami vieglo pasteļkrītiņu zīmējumu izteiksmību un košumu.

Māksliniece stāsta, ka, ilustrējot "Mākslas detektīvu" grāmatas, centusies izpētīt un zīmējumos atspoguļot katra grāmatās aprakstītā mākslas darba vai mākslinieka īpašo izteiksmes veidu, vienlaikus saglabājot izdevumu sērijas galveno varoņu atpazīstamību.

"Svešinieks un Ķēniņš" ir pirmā izstāde Mākslas izglītības centra "Trīs krāsas" jaunajās telpās Miera ielā 15. "Trīs krāsas" darbojas vienlaicīgi kā mākslas skola, izstāžu, semināru un diskusiju vieta. Elīnas Brasliņas zīmējumu izstāde ir īpaša Ziemassvētku dāvana "Trīs krāsu" mākslas skolas audzēkņiem un visiem grāmatu sērijas "Mākslas detektīvi" cienītājiem.

Elīna Brasliņa studē Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūrā, grafikas specialitātē. Māksliniece ilustrējusi dažādu autoru grāmatas, veidojusi ilustrācijas žurnāliem. Šobrīd strādā pie animācijas filmas "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" pēc Luīzes Pastores grāmatas "Maskačkas stāsts" motīviem. Šogad saņēmusi Jāņa Baltvilka balvu grāmatu mākslā par vairāku grāmatu ilustrācijām, starp kurām ir arī "Pēdējais ķēniņš".

Izstāde apskatāma otrdienās - piektdienās 15.00 – 19.00, sestdienās 11.00 – 14.00, svētdien, pirmdien – slēgts. 29., 30. decembrī – slēgts. Mākslas izglītības centrs "Trīs krāsas" atrodas Rīgā, Miera ielā 15/1, pagalma ēkā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!