Notikums
14
Jūl
13:00

Elīnas Brasliņas meistarklase bērniem

Komentē
0
Atgādināt

Svētdien, 14. jūlijā, plkst. 13.00 izstādes "Euro Femmes" ietvaros notiks Elīnas Brasliņas meistarklase bērniem.

"Mamma, kas prot nomainīt automašīnas riepu un salabot salūzušu veļasmašīnu? Tētis, kas maina bēbīša autiņus un pin meitai bizes? Puika, kas vizina lelli ratiņos un sapņo par baletdejotāja karjeru? Meitene, kas spēlē futbolu un grib kļūt par astronautu? Princis, kas sēž tornī un gaida princesi? Princese, kas uzvelk bruņas un dodas cīņā ar pūķi? Puikas un meitenes ir ļoti dažādi – ir meitenes, kam patīk lelles, ir puikas, kam patīk mašīnas, taču vai tas nozīmē, ka lelles domātas tikai meitenēm, mašīnas – tikai puikām? Šajā darbnīcā ar bērniem mēģināsim runāt par dažādiem dzimtes stereotipiem, kas nereti sastopami bērnu grāmatās un animācijas filmās, rotaļlietu un apģērbu veikalos, sarunās ar ģimeni, draugiem un skolasbiedriem, un pēcāk centīsimies zīmējumos lauzt šos stereotipus, to vietā attēlojot izvēļu un iespēju dažādību, kas pieejama kā zēniem, tā meitenēm," raksta meistarklases rīkotāji.

Elīna Brasliņa ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju. Māksliniece pārsvarā strādā ar ilustrāciju un animāciju. Līdz šim ilustrējusi ap divdesmit bērnu grāmatu, lielākoties latviešu autoru darbus, no kuriem pazīstamākā ir Luīzes Pastores sērija "Mākslas detektīvi". Elīna ir arī Edmunda Jansona režisētās pilnmetrāžas animācijas filmas "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" (2019) māksliniece.

Dalība meistarklasē maksā 2.50 EUR. Dalībnieku skaits ir ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz arsenals@lnmm.lv.

Izstāžu zāle "Arsenāls" atrodas Torņa ielā 1, Rīgā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!