Notikums
10
Apr
18:04

Dzejas dienas: pēdējais pasākums "Daudzvirzienu tulkošana"

Komentē
0
Atgādināt

Svētdien, 15. septembrī, no plkst. 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ātrijā notiks festivāla "Dzejas dienas 2019" pēdējais pasākums "Daudzvirzienu tulkošana". Dalība bez maksas.

"Pēdējo divu gadu laikā Latvijas literatūras eksports ir kļuvis gan par kultūras, gan biznesa fenomenu. Lai arī grāmatniecība vēl arvien ir nišas nozare ar specifisku interesentu loku, vēl nekad agrāk Latvijas vārds un latviešu autoru klātbūtne starptautiskajās grāmatniecības norisēs nav iezīmējusies tik spilgti un pārliecinoši. Kas ir veidojis šo veiksmes stāstu, kāds ir tā saturs, un kam būtu jānotiek, lai tas piepeši neaprautos pusteikumā? Par šiem un citiem ar latviešu literatūras tulkošanu saistītiem jautājumiem "Dzejas dienu 2019" izskaņas pasākumā tiks runāts ar diskusijas dalībniekiem un klātesošajiem," stāsta Toms Treibergs, šī pasākuma vadītājs un Latvijas Radio 1 kultūras žurnālists.

Programmā:

11.00 saruna ar Astru Šmiti, LNB eksperti literatūras krājuma un literatūrzinātnes jomā, par viņas sastādīto jauno izdevumu "Latviešu literatūra pasaulē, 1990–2018".

Pēc sarunas ar A. Šmiti – Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavā (2. stāvā) – tulkotās latviešu literatūras krājuma izlases atklāšana.

12.30 debates "Vai latviskie jaunvārdi nav guvuši latviešu valodas lietotāju atsaucību?" Rīko un vada Latvijas Debašu asociācija QUO tu domā?

14.30 sarunas par tulkošanu. Piedalās Lauris Gundars, Džeids Vils (Jayde Will), Juris Kronbergs, Juta Pīrāga, Osvalds Zebris.

16.00 "Dzejas dienu" balvas nominantu lasījumi.

"Dzejas dienu" izskaņu LNB vada Toms Treibergs, Latvijas Radio 1 kultūras žurnālists.

Festivāla programma skatāma šeit.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!