Notikums
23
Sept
20:00

Dokumentālā filma "Mans nezināmais kareivis"

Komentē
0
Atgādināt

23. septembrī plkst. 20:00 kinoteātrī "Kino Bize" pirmizrādi uz lielā ekrāna Latvijā piedzīvos dokumentālā filma "Mans nezināmais kareivis".

Filma tapusi kā Čehijas–Latvijas–Slovākijas kopražojums ar Latvijas Nacionālā kino centra un ES programmas "Eurimages" atbalstu.

"Mans nezināmais kareivis" ir drosmīga un poētiska dokumentālā filma par Čehoslovākijas okupāciju 1968. gadā, kas balstīta uz tās režisores Annas Krivenko ģimenes stāstu par kāda radinieka likteni. Kā jauniesaukts Padomju Armijas kareivis nosūtīts "aizstāvēt" Prāgu, viņš piedzīvo spēcīgu emocionālu satricinājumu un, atgriezies mājās Ukrainā, izdara pašnāvību.

Filma izklāsta līdz šim neatklātu pagātnes stāstu par "Prāgas pavasari", un tās tapšanā izmantoti vēl neredzēti arhīvu materiāli no Čehijas, Krievijas, Slovākijas un Latvijas kinodokumentu arhīviem.

Pērn apritēja 50 gadu kopš traģiskajiem notikumiem, kas joprojām atbalsojas un ietekmē tautu un valstu attiecības mūsdienu Eiropā. "Mans nezināmais kareivis" mēģina palūkoties uz Čehoslovākijas okupāciju no negaidīta skatpunkta – vienkārša armijas ierindnieka acīm, kura dzīve samalta lielvaru spēļu zobratos. "Mans nezināmais kareivis" jau izrādīts virknē starptautisku kinofestivālu visā Eiropā, tostarp Leipcigas starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā Vācijā, Jihlavas dokumentālo filmu festivālā Čehijā, Triestes filmu festivālā Itālijā un ZagrebDox Horvātijā, kur filma saņēmusi žūrijas balvu.

Filmas tapšanā finansiāli iesaistījušās vairāku valstu nacionālās institūcijas: Latvijas Nacionālais kino centrs, prestižais Eiropas Padomes kopražojuma filmu atbalsta fonds "Eurimages", Čehijas kinematogrāfijas fonds, Prāgas kinoskola FAMU, Slovākijas audiovizuālais fonds, kā arī Čehijas un Slovākijas sabiedriskā televīzija un radio. Filmas piefilmējumi veikti Latvijā uz 8 mm un 16 mm kinolentes. Filmas mūzikas autors ir latviešu komponists Andris Dzenītis un mākslinieks – Jurģis Krāsons.

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!