Notikums
21
Janv
00:00

Dokumentālā filma "Lēciens"

Komentē
0
Atgādināt

Tiešsaistē skatāma Latvijas un Lietuvas kopražojuma filma "Lēciens" (rež. Giedre Žickīte).

Dokumentāls trilleris par lietuviešu jūrnieka un pārbēdzēja Sima Kudirkas neticamo dzīves stāstu. Viņa izmisīgais lēciens uz brīvību tieši pirms 50 gadiem izraisīja haotisku notikumu virkni, kas galu galā noveda pie viena no Aukstā kara lielākajiem politiskajiem jucekļiem.

Filma pieejama ar latviešu subtitriem, to iespējams noīrēt, spiežot uz pogas "Rent" video augšējā labajā stūrī.

Kārlis Streips, Kino raksti: Noskatīties šo filmu arī citiem varu ieteikt ar abām paceltām rokām.

Agris Redovičs, Kino raksti: Izlaušanās no padomjzemes "maigā tvēriena" kļuvusi gandrīz vai par īpašu kino apakšžanru trilleros ar "aukstā kara" problemātiku. Bēg mākslinieki, baletdejotāji, mūziķi, zinātnieki, rakstnieki, sportisti, bēg dažādu rangu spiegi un diplomāti. Un, lūk, lietuviešu dokumentālistes Giedres Žickītes filmā bēg arī padomju zvejas kuģa radists Simas Kudirka, un saceļ gandrīz vai lielāku troksni, nekā visi minētie zinātnieki un rakstnieki kopā.

Kristīne Matīsa, KDi: Dokumentālā filma kā aizraujošs un emocionāls piedzīvojums - tas tik bieži vis negadās, iesaku no sirds!

Zane Balčus, Kultūrzīmes: Lai cik saistošs būtu Kudirkas dzīvesstāsts, bez atbilstoša kinematogrāfiskā risinājuma tas neatstātu tādu iespaidu, kādu tai izdevies radīt. Filmai ir izsvērta dramaturģija, saistošs vizuālais un skaniskais risinājums, bet tās virsvērtība ir galvenais varonis Sims Kudirka - tik vitāls, emocionāli ekspresīvs, ar skaidru un nedaudz pašironisku skatu uz savu dzīvi.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!