Kadrs no filmas.
 
Notikums
04
Dec
19:00

Dokumentālā filma "Akmens. Šķēres. Papīrītis"

Komentē
0
Atgādināt

Pirmdien, 4. decembrī plkst. 19.00 kinoteātrī "Splendid Palace" festivāla "Artdocfest" iesildošās programmas ietvaros skatāma dokumentālā filma "Akmens. Šķēres. Papīrītis".

Dokumentālā filma par amerikāņu izdevniecību "Ardis", kas, sākot ar 70. gadiem, publicēja PSRS aizliegtās grāmatas. Šis ir stāsts par grāmatām un brīvību un diviem amerikāņiem, kas mainīja krievu literatūras vēsturi. 60. un 70. gados padomju cenzūra aizliedza ideoloģiski nepamatotas grāmatas, mudinot literatūras kritiķus Karlu un Elendiju Proferus pievērsties šim jautājumam. Viņi nolēma sākt publicēt aizliegtos tekstus ASV. Tādējādi tika publicēti ne tikai tādu autoru, kā Brodskis un Nabokovs, darbi, bet arī retas 20. gadsimta sākuma publikācijas, kas krita apkaunojumā Padomju Savienībā. Rezultātā nelielai izdevniecībai, kas atradās Mičiganas Profera nama pagrabā, izdevās panākt, lai aizliegtas balsis izskan ne tikai ASV, bet arī PSRS. Līdz ar cenzūras atdzimšanu Krievijā, kad valsts atkal stingrāk satver dažādas balsis, šī filma piedāvā vairāk nekā tikai pagātnes izpēti, tā ir objektīvs, caur kuru mēs varam izprast tagadni.

Biļetes nopērkamas "Splendidpalace.lv".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!