Notikums
08
Dec
18:00

Diskusija "Tabu mākslā?"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 8. decembrī, plkst. 18.00 tiešsaistē notiks diskusija "Tabu mākslā?".

Hermaņa Niča mākslas darbus un izstādes vēl aizvien apvij diskusijas un skandāli. Ja agrāk aktīvākie protestētāji bija Austrijas katoļticīgie, tad šodien tie ir dzīvnieku tiesību aizstāvji. Savas radikālās estētikas dēļ Ničs vairākkārt apsūdzēts vardarbībā, pornogrāfijā un zaimošanā. 1966. gadā Ničam uzstādīja ultimātu –, ja tuvākā pusgada laikā viņš turpinās savu māksliniecisko darbību, viņam būs jāpavada gads cietumā. Kādā no sarunām mākslinieks reiz teicis: "Es nekad neesmu bijis pret sabiedrību, es ar to necīnījos, tā vienmēr cīnījās ar mani. Es tikai gribēju cilvēkiem parādīt, ka iespējams dzīvot daudz intensīvāk."

Latvijas laikmetīgā māksla visai regulāri sastopas ar skatītāju neizpratni par mākslas izpausmes formām.

Diskusijas mērķis ir analizēt, vai mākslā pastāv tabu. Vai mākslā vispār var tikt noteiktas kādas ētiskas robežas? Un ja var, tad kāda ir mēraukla? Kāda ir vai nav mākslinieka atbildība dažādu sociālpolitiski uzlādētu simbolu lietošanā? Diskusijas moderatore – Lolita Tomsone. Diskusijā piedalās: Līna Birzaka-Priekule, Igors Gubenko, Juris Pūce, Evarts Melnalksnis, Līga Spunde.

Diskusija tiks translēta "Facebook" tiešraidē no Dekoratīvā mākslas un dizaina muzeja. Vietu skaits klātienē ir ierobežots. Pieteikšanās klātienes apmeklējumam šeit.

Biļetes uz diskusiju klātienē var iegādāties Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja kasēs, savukārt diskusija tiešsaistē skatāma bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!