Notikums
15
Dec
20:15

Diskusija "Politiskā dimensija laikmetīgajā teātrī"

Komentē
0
Atgādināt

Svētdien, 15. decembrī, plkst. 20:15 Rīgas cirkā notiks teātra trupas "Kvadrifrons" rīkota diskusija "Politiskā dimensija laikmetīgajā teātrī".

Diskusija ir satelītpasākums "Kvadrifrona" izrādei "Fake News!" par mūsu laikmeta dezinformācijas parādībām. "Viltus ziņas un citas dezinformācijas parādības ir viens no mūsdienu lielajiem izaicinājumiem. Arī Latvijas iedzīvotājus ietekmē populistisku un tendenciozu mediju saturs. Par varu, kas piemīt apzināti nepatiesas informācijas izplatītājiem, tiek runāts un diskutēts maz. Taču, kad zūd ticība patiesas informācijas iespējamībai, pasaule kļūst nestabila. Kur atrodas robeža starp patiesību un maldiem?" vaicāts izrādes aprakstā.

Vienlaikus mākslinieki meklē atbildes uz jautājumu, kā sabiedrībā vispār tiek konstruētas patiesības un meli. Robeža starp stāstu stāstīšanu un manipulāciju ar cilvēku prātiem nav nemaz tik strikta, un balansēšanu uz šīs robežas iespējams novērot gan dažādās sabiedriskās norisēs, gan politikā, gan mākslā. Šādu parādību vērtējumu nosaka to izraisītās sekas, kuras rada tīši vai netīši pavēstīti maldi. Manipulācija ar informāciju ieguvusi jaunu aktualitāti digitālā laikmeta iespēju kontekstā.

Īsi pēc izrādes "Fake News!" 15. decembrī vēl ar svaigiem iespaidiem sarunā tiksies politiski aktīvie teātra veidotāji: Ģertrūdes ielas teātra producente Maija Pavlova, LKA profesore Zane Kreicberga, režisors Valters Sīlis un izrādes radošā komanda.

Ieeja pasākumā bez maksas. Ieeja norises vietā no A. Kalniņa ielas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!