Kadrs no filmas "Pilsēta pie upes"
 
Notikums
19
Febr
18:00

Diskusija par Gunara Janovska romānu "Pilsēta pie upes"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 19. februārī, plkst. 18:00 muzejā "Ebreji Latvijā" (Skolas ielā 6, 3. stāvā) notiks diskusija par Gunara Janovska romānu "Pilsēta pie upes", kas ir jaunuzņemtās V.Kairiša filmas "Piļsāta pi upis" iedvesmotājs.

Diskusijā piedalīsies: Dr. philol., doc. Ingrīda Kupšāne, Daugavpils Universitāte, Dr. philol., prof. Elīna Vasiļjeva, Daugavpils Universitāte, Dr. philol., asoc. prof. Zanda Gūtmane, Liepājas Universitāte. Diskusiju moderēs muzeja "Ebreji Latvijā" vadītājs Iļja Ļenskis.

Latviešu trimdas rakstnieka Gunara Janovska (1916–2000) romāns "Pilsēta pie upes" publicēts 1992. gadā un raisīja zināmu lasītāju interesi. Tā darbība risinās 20. gadsimta 30.–40. gados mazpilsētā, kas tiek dēvēta par Katrīnpili un kuras apraksts romānā norāda uz Jēkabpili, kur pats Janovskis strādāja 1941.–44. g.

Romāns "Pilsēta pie upes" ir viens no latviešu daiļliteratūras darbiem, kurā risināta holokausta tematika, iekļaujot to kopējā Latvijas vēstures kontekstā un parādot kā Latvijas vēstures sastāvdaļu. Tomēr romāns nav dokumentāls un ir apzināti veidots kā personalizēts galvenā varoņa – trimdinieka Anša – stāstījums par saviem bērnības un jaunības gadiem.

Diskusijā runāsim par to, kā G. Janovskis redzēja sava romāna nozīmi latviešu literatūras vēsturē, kā tajā tēloti Latvijas ebreji un viņu liktenis, kādas ir attiecības starp vēsturi, literāro darbu un tā ekranizāciju, ka arī par citiem jautājumiem, kas var rasties diskusijas gaitā.

Par diskusijas dalībniekiem:

Dr. philol., doc. Ingrīda Kupšāne ir Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes prodekāne, kas 2018. gadā publicēja monogrāfiju """Ar savu suni vienmēr esmu runājis latviski": Gunara Janovska prozas cilvēks vēstures likteņgriežos".

Dr. philol., prof. Elīna Vasiļjeva ir Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes dekāne, 2018. gadā laida klajā monogrāfiju "Ebreju teksts latviešu literatūrā".

Dr. philol., asoc. prof. Zanda Gūtmane ir Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne, 2019. gadā viņai iznāca pētījums "Totalitārisma traumu izpausmes Baltijas prozā".

Pasākums notiks latviešu valodā. Ieeja brīva.

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!