Publicitātes attēls
 
Notikums
18
Sep
18:00

Diskusija "Nākotnes vīzijas"

Komentē
0
Atgādināt

Piektdien, 18. septembrī plkst. 18.00 izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa" Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 ietvaros notiks diskusija ''Nākotnes vīzijas''.

Diskusijas mērķis ir analizēt, kādas iespējas un izaicinājumus ne vien saturiski, bet arī formāli internets un jaunās tehnoloģijas ir sniegušas laikmetīgās mākslas stratēģijām līdz šim, un to, kas mūs varētu sagaidīt nākotnē. Diskusija notiek biennāles centrālā notikuma – izstādes "Ekrāna ēra II: Ainava" ietvaros un tajā piedalīsies mākslas zinātniece un kuratore Šelda Puķīte, multimediju mākslinieces Santa France un Līga Spunde, kā arī dramaturgs Evarts Melnalksnis. Diskusijas moderatore – kuratore un mākslas pētniece Līna Birzaka-Priekule. Sarunas dalībnieki mēģinās identificēt šobrīd aktuālākās postinterneta parādības Latvijas laikmetīgajā kultūrtelpā.

''Pēdējā desmitgadē laikmetīgās mākslas izstādēs un teorētiskos rakstos bieži klātesošs ir postinterneta jēdziens. Viena no pirmajām, kura sāka izmantot šo jēdzienu laikmetīgās mākslas diskursā, bija mediju teorētiķe un māksliniece Marisa Olsone. Viņa to attiecināja uz mākslu, kas a) nevarētu eksistēt pirms interneta (tehnoloģiski, fenomenoloģiski, eksistenciāli), un b) kas savā formā radusi kādu ietekmi no interneta. Reflektējot par interneta ietekmi uz cilvēka dzīvi visdažādākajos aspektos, postinterneta mākslā izmanto gan tiešsaistes, gan bezsaistes medijus. No vienas puses internets piešķīris telpu marginalizētām balsīm un kopienām, taču no otras puses tas ir devis platformu zelt un plaukt ekstrēmistu uzskatiem, sazvērestības teorijām un puspatiesībām. Viena no visbiežāk sastopamajām tā sauktās postinterneta mākslas izpausmēm, īpaši jauno mediju mākslā, ir virtuālu fantastisku realitāšu un telpu radīšana. Mākslinieki veido gan unikālas nozīmju un formu pasaules, gan hibrīdas un ironiskas parodijas, spēlējoties ar labi zināmiem simboliem un instrumentiem. Bieži tā ir arī kritika šodienas sociālpolitiskajai realitātei un interpretatīvi minējumi par pasaules nākotni vai eskeipisms.'', skaidro diskusijas rīkotāji.

Ieeja bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!



Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!