Publicitātes attēls.
 
Notikums
04
Oct
18:00

Diskusija "Kad beidzot viss būs labi?"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 4. oktobrī plkst. 18:00 Vidzemes tirgū festivāla "Survival Kit" ietvaros notiks diskusija "Kad beidzot viss būs labi?".

Noslēdzot festivāla "Survival Kit 14" publisko programmu, rīkotāji jautā: "Bet kad beidzot viss būs labi?"

Latvijas sabiedrības plūdumu jau kopš neatkarības atgūšanas raksturo divas straumes – krieviski un latviski runājošā –, kas laika gaitā nevis satuvinājušās, paaudzēm nomainoties, kā varētu gaidīt, bet kļuvušas arvien nošķirtākas. Kā norāda rīkotāji: "Krievijas iebrukums Ukrainā un tam sekojošās sociālpolitiskās pārmaiņas Latvijā lika skaļi un skaidri atklāties absolūtajai iekšējai informatīvās telpas segregācijai, uz ko lēni, bet nepārvarami gājusi Latvijas sabiedrība. Sarežģīto Latvijas krievu kopienas identitāti un pieredzi pētīsim caur skarbi pazīstamiem trīs paaudžu stāstiem, kas apkopoti Staņislava Tokalova filmā "Viss būs labi". Bet pēc filmas noskatīšanās sarunā ar režisoru pievērsīsimies solījumam, ka "viss būs labi", vaicājot, kas ir šķēršļi, kas stājas ceļā šī stāvokļa sasniegšanai un kā tie apejami? Kopā ar Latvijas jauno aktīvistu grupu mēģināsim rast jaunas kopā būšanas formas un konstruēt vienojošu identitāti."

Par filmu "Viss būs labi": Sekojot trīs dažādu paaudžu sieviešu likteņiem krievvalodīga Latvijas kinorežisora ģimenē, filma cenšas atspoguļot vienas ģimenes stāstu, veicināt empātiju pret kaimiņu, kura viedoklis var būt atšķirīgs.filma cenšas noskaidrot, kā dzīvo pusmiljonu lielā Baltijas krievu kopiena. Filmas pamatu veido trīs sieviešu dzīvesstāsti. Vecmāmiņa ir Otrā pasaules kara veterāne, kura 1955. gadā ieradās Latvijā labākas dzīves meklējumos. Māte strādā par pasniedzēju, bet 18 gadus vecā meita ir jaunā māksliniece. Filma cenšas izprast, vai šai ģimenei ir izdevies atrast savu vietu Latvijas sabiedrībā 30 neatkarības gadu laikā.

Diskusijā piedalīsies režisors Staņislavs Tokalovs.

Ieeja bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!