Notikums
12
Apr
20:30

Denisa Paškēviča kvarteta koncerts "Older Than Night"

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 12. aprīlī pl. 20.30 Kaņepes Kultūras centrā notiks pirmais no trim sarunu un koncert-vakaru cikla "Džezs tuvplānā" koncertiem, to atklās Denisa Paškēviča kvartets ar koncertprogrammu "Older Than Night". Cikla laikā trīs mēnešu garumā reizi mēnesī tuvplānā tiks aplūkots kāds no džeza instrumentiem. Šomēnes tas būs saksofons.

"Līdz šim Kaņepes Kultūras centra īstenotajos džeza projektos uzmanību pievērsām atsevišķiem džeza stiliem vai, piemēram, improvizācijai kā būtiskam džeza mūzikas elementam. Šoreiz vēlējāmies atsegt "intīmākus" džeza pasaules slāņus, aplūkojot atsevišķu mūzikas instrumentu nozīmi un vietu džeza mūzikā mūsdienās, protams, paturot prātā, ka džeza burvība un būtība rodas tieši dažādo mūzikas instrumentu savstarpējā mijiedarbībā un sintēzē," stāsta projekta kuratore Sandra Lapkovska.

Sākot ar šo nedēļu trīs mēnešu garumā Kaņepes Kultūras centrs apmeklētājiem piedāvās īpašu pasākumu pāri – klausīšanās un sarunu vakaru, kuru vadīs Visvaldis Dreiska, plašākai sabiedrībai labāk pazīstams kā leģendārā krodziņa "Muklājs" saimnieks, un koncertvakaru, kura laikā pieredzējuši mūziķi un mūzikas studenti dalīsies stāstos un ļaus tuvāk iepazīt kādu no džeza mūzikas instrumentiem.

Jau šo trešdien, 11. aprīlī pl. 20 Visvaldis Dreiska stāstīs par saksofona lomu džezā, kā ilustrāciju izmantojot dažādu izpildītāju diskus. Savukārt ceturtdien, 12. aprīlī, pl. 20.30 "Džezs tuvplānā" koncertā muzicēs saksofonists Deniss Paškēvičs kopā ar dombiedriem Mareku Loginu (bungas), Andri Grunti (kontrabass) un Ati Andersonu (klavieres). Vakara gaitā viņiem piebiedrosies pasākuma īpašie viesi - Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas studenti Zane Švēde-Grīnberga, Ervīns Veliks un Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolas audzēknis Aleksandrs Šarovs.

Deniss Paškēvičs ir labi zināms džeza aprindās gan Baltijā, gan plašākā pasaulē. Viņa vārds ir iekļauts "Eiropas Džeza koka" sarakstā. Paškēvičs ir muzicējis kopā ar tādiem māksliniekiem kā Šīmusu Bleiku, Kristianu Franku, Polu Bollenbeku, Rio Kavasaki, Bobu Ferelu un daudziem citiem.

11. aprīļa pasākums klausītājiem ir pieejams bez maksas, savukārt 12. aprīļa koncerta "Older Than Night" ieejas maksa ir 3 eiro.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!