Publicitātes attēls.
 
Notikums
06
Jun
17:30

Denisa Hanova lekcija "No Franču revolūcijas līdz modernistu manifestiem – kas sekmēja modernās mākslas rašanos"

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 6. jūnijā, plkst. 17:30, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā notiks kulturologa, profesora Dr. art. Denisa Hanova lekcija "No Franču revolūcijas līdz modernistu manifestiem – kas sekmēja modernās mākslas rašanos".

Lekcijā tiks pastāstīts, kādas iekšējas pretrunas un procesu uzslāņojumi raksturo 19. gadsimta kultūrtelpu Eiropā un topošajā Latvijā, kas, savukārt, noveda pie modernās mākslas attīstības.

Vēsturnieki un kultūrpētnieki, analizējot 19. gadsimta mantojumu, nākuši pie secinājuma, ka šis laikmets bija "ilgs", proti, tā robežas ir 1789. gada Franču revolūcija un 1914. gads, kad Pirmais pasaules karš pielika punktu 19. gadsimta tendencēm, eiropieša ticībai nemitīgam progresam, spējai mainīt dabu un sociālo realitāti.

19. gadsimtā evolucionēja un parādījās vairākas kultūrprakses. Paralēli parlamentārisma kultūrai joprojām pastāvēja absolūtisms. Nacionālisms attīstījās vienlaicīgi ar eiropiešu kosmopolītisma idejām. Mākslas procesi politizējās, un no jauno mākslinieku protestiem pret klasiskās kultūras pieredzi, pagātni un dominanti izauga vairāki jauni virzieni, prakses un realitātes uztveres tehnikas: impresionisma, kubisma, futūrisma estētika, darbi un teksti tapa kā reakcijas un pretmets tradicionālajai kultūrai.

Kā šīs "ilgā 19. gadsimta" īpatnības realizējās Eiropas un sevišķi Latvijas mākslā, varēs uzzināt Denisa Hanova lekcijā.

Pasākums norisināsies krievu valodā (lai lekciju varētu apmeklēt arī ukraiņi, kuri pašlaik uzturas Rīgā).

Ieeja bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!