"Mums", foto: Alvils Rolands Bijons
 
Notikums
01
Dec
19:00

Dejas izrādes "Jauno maiņa"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 1. decembrī, plkst. 19.00 Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāmas trīs jauno horeogrāfu – Ģirta Dubulta, Emīlijas Bergas un Gundegas Rēderes – dejas izrādes.

Jaunos horeogrāfus vieno interese izmantot ķermeņa kustību, lai runātu par sev aktuālām tēmām – pieaugšanu, sevis un savu robežu apzināšanos. Vienlaikus izrādes atklāj katra mākslinieka individuālo redzējumu par dejas valodu un komunikāciju ar skatītāju.

Izrāžu anotācijas vēsta: “Dzimums ir sabiedriski pieņemta konstrukcija, kas veido sociālās normas, kuru neievērošana lielu daļu sabiedrības mulsina. Vienlaikus ķermenis pats par sevi nav sociāls konstrukts, ķermenim sociālpolitisku nozīmi rada sabiedrība. Horeogrāfa Ģirta Dubulta dejas izrāde "Mums" stāsta par plaisu starp indivīdu un sabiedrību, sevis apzināšanos un iekļaušanos pasaulē.

Savukārt horeogrāfe Emīlija Berga savā dejas izrādē "Starptelpa" piedāvā ielūkoties telpā, kurā caur kustību un skaņu tiek meklēta pāreja no vecā uz jauno. Starptelpā nereti veidojas iestrēgums. Pārmaiņas notiek pakāpeniski un reizēm nemanāmi.

Gundegas Rēderes solo darbs "Viens" ar suģestējošu izpildītājas enerģijas lādiņu un nospriegotu klātbūtni aizved skatītājus ceļojumā no iekšpuses uz āru. Tiekšanās. Atzīšanās. Lūgšana. Ceļš uz uzticēšanos un satikšanos.”

Visas trīs izrādes, kas skatāmas vienā vakarā, ir daļa no projekta "Jauno maiņa", kas veidots, lai sekmētu teātra attīstību un atbalstītu jaunas skatuves mākslinieku paaudzes ienākšanu Latvijas teātrī.

Biļetes uz izrādēm var iegādāties Ģertrūdes ielas teātra kasēs vai internetā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!