Notikums
05
Mar
14:02

Dāvja Ozola izstāde "Smiltīs"

Komentē
0
Atgādināt

No 24. novembra līdz 17. decembrim (plkst. 13.00-19.00) galerijā "LOOK" apskatāma mākslinieka Dāvja Ozola personālizstāde "Smiltīs".

Grūti iedomāties pakļāvīgāku, pamatīgāku un vienlaikus nepastāvīgāku materiālu kā smilts. Tas pats sakāms arī par cilvēka apziņu. Jaunākajos darbos mākslinieks Dāvis Ozols aizraujas ne vien ar akvareļa tehnikas īpašībām, bet arī ar izaicinājumiem, ko sevī ietver smilšu pils būvēšanas process. Padsmit akvareļos, kuru laukumi un tekstūra atgādina bērnības dienu iztēles vingrinājumu saliņas – smilšu kastes, redzami utopiskas pasaules fragmenti. Arī darbu formāts nav nejaušība. Gleznās rodamas atsauces uz analogo 120 mm filmu kameras "kvadrātu", to pielīdzinot mākslinieka acs veiktajam kadrējumam. Tā populārās kultūras un kolektīvās zemapziņas tēlus sakausē ar novērojumiem reālā vidē un dabā, veidojot sirreālu kopainu, kas nav piesaistīta laikam un telpai. Tā ir galēji subjektīva pasaule, kurā gleznotājs ar fotogrāfa paņēmieniem, cenšas iekapsulēt mirkļa būtību – šajā gadījumā smiltīs sastingušos veidolus, pastiprinot to nepastāvīgumu un mainīgumu. Pārņem sajūta, ka akvareļa pludinājumos Dāvis, līdzīgi kā smilškastē, ar nolūku izkaisījis dažādus simbolus, kas kalpo kā darbarīki – lāpstas un grābekļi, ar kuru palīdzību pietuvoties viņa imaginārajai pasaulei. Tajā mītošie tēli atdzīvojas gaismēnu un toņu saspēlē, radot unikālu apziņas arhitektūras ambienci.

Dāvis Ozols absolvējis Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolu un 2022. gadā ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības specialitātē. Papildinājis zināšanas Leipcigā, Vācijā un Ļubļanā, Slovēnijā ERASMUS apmaiņas programmas ietvaros. Kopš vidusskolas piedalījies vairākās grupu izstādēs, plenēros, veidojis grāmatu ilustrācijas, publicējies komiksu žurnālā “Kuš!” un piedalījies TV24 rīkotajā šovā “Uzlecošā zvaigzne mākslā” (2016), kur arī guvis uzvaru.

Galerija atvērta no otrdienas līdz sestdienai.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!