Publicitātes attēls.
 
Notikums
06
Oct
12:00

Dāņu mākslinieka un dizainera Karla Emīla Karlsena izstāde "Netverams"

Komentē
0
Atgādināt

līdz 17. novembrim "RIXC galerijā" norisināsies dāņu mākslinieka un dizainera Karla Emīla Karlsena (Carl Emil Carlsen) izstāde "Netverams". 

Izstāde noslēdz mākslinieka divu mēnešu rezidenci "RIXC centrā", kas norisinājās Eiropas mediju mākslas rezidenču platformas (EMAP) ietvaros. Instalācija ir ilgas un aicinājums atgriezties pie dabas caur mūsu tausti, izmantojot tehnoloģijas, kas ir likušas cilvēkiem attālināties no dabiskās vides. Instalācija ir tapusi sadarbībā ar komponisti Annu Fišeri, kas īpaši katrai imersīvajai videi radījusi muzikālās kompozīcijas, apvienojot gan dabiskas, gan digitālas skaņas, piemēram, tradicionālos mūzikas instrumentus un elektroniskās skaņas.

"Netverams" ir imersīva un interaktīva algoritmiska dabas pieredze, kurā skatītājs virtuālajā vidē tiek aicināts ar rokām, mijiedarboties un pētīt dažādus elementus un parādības. Imersīvā instalācija ir skaņas, redzes un taustes mijiedarbības apvienojums. Virtuālajā vidē šos elementus var dzirdēt, redzēt un var reaģēt ar pieskārienu, tomēr tas nerada fizisku taustes sajūtas. Katrs no virtuālajiem elementiem apmeklētājam sniedz kompleksu sensorās uztveres pieredzi, kas mudina izpētīt un izprast tās mainīgo uzvedību.

Mākslas darbs liek aizdomāties par mūsu ilgām pēc saiknes ar dabu, izmantojot tausti. Instalācija ir ironisks mēģinājums atjaunot saikni ar dabu, izmantojot tās pašas tehnoloģijas, kas mums ir likušas justies atrautiem no fiziskās pasaules.

Karls Emīls Karlsens (Carl Emil Carlsen) ir dāņu mākslinieks un dizainers, kurš izmanto skaitļošanas metodes, lai radītu interaktīvas audiovizuālas pieredzes, izmantojot ģeneratīvus algoritmus un jauktas realitātes ilūzijas, lai pētītu virtuālas parādības fiziskā telpā.

Ieeja bez maksas.

Izstāde apskatāma no trešdienas līdz sestdienai plkst. 12:00-18:00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!