Notikums
17
Okt
12:00

Daniila Vjatkina izstāde "Skapī. Mums visiem ir kas slēpjams"

Komentē
0
Atgādināt

No 15. oktobra līdz 28. decembrim Žaņa Lipkes memoriālā būs skatāma Pēterburgas mākslinieka un laikmetīgās mākslas muzeja "Erarta" ilggadējā galvenā dizainera Daniila Vjatkina personālizstāde "Skapī. Mums visiem ir kas slēpjams".

Izstādi mākslinieks veltījis ļaunuma pievilcības tēmai, cilvēka psihes tumšajam un atsvešinātajam pieredzes laukam un cilvēka traumu dažādībai, kā arī vientulības pārvarēšanai. Izstāde atklāj kultūras forumu "Rīgas sarunas 2", kuras no 7. līdz 10. novembrim notiks Gētes institūtā un Lipkes muzejā.

Izstādes apmeklētājam Daniils sniedz iespēju iesaistīties ceļojumā, kurā atklājas pagātnes traumas, slepenas baiļu atvilktnes un sen aizslēgtas durvis, aiz kurām skatītājs varēs paslēpties. Vecajā skapī mājo riebīgi dzīvnieki – žurkas, kuras daudzos izsauc grūti apspiežamu reakciju. Mākslinieks saka: "Bailes ir tikpat atšķirīgas kā mēs paši, es mēģinu tās uztaustīt, atklāt kauna, naida un slēpto sāpju pasauli." Izstādei īpašu skaņu partitūru "Mums visiem ir kas slēpjams" veidojis nezināms komponists, mūziķis, kurš gribējis palikt ēnā. Izstādes kurators ir kulturologs Deniss Hanovs.

Izstādei ir divas tematiskās daļas – mākslas instalācija, kurā piedalās apmeklētāji, un izglītības programma, kuras laikā pusaudži kopā ar muzeja pedagogiem apspriedīs ļaunuma un katra cilvēka izvēles tēmas. Mākslinieks veidojis arī komiksu par bailēm un pilsonisko drosmi, tajā attēlots arī kāds īpaši sarežģīts Žaņa Lipkes ebreju glābšanas gadījums.

Daniila Vjatkina darbi atrodas privātkolekcijās Prāgā, Berlīnē, Rīgā un Minhenē. Viņš piedalījies starptautiskajās plakātu mākslas izstādēs Mehiko, Ļubļanā, Sofijā, Maskavā un citur. Daniils Vjatkins veidojis zīmolu un identitāti Sergeja Dovlatova festivālam Sanktpēterburgā. Vjatkina darbi izstādīti arī Valsts Krievu muzejā.

Darba laiks: O. 12:00–18:00, T. 12:00–18:00, C. 12:00–20:00, P.12:00–18:00, S.10:00–16:00; pirmdienās un svētdienās slēgts.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!