Notikums
01
Aug
20:00

Cēsu Mākslas festivāls: filma "Vainīgais"

Komentē
0
Atgādināt

Cēsu Mākslas festivāla kinoprogrammas ietvaros sestdien, 1. augustā, plkst. 20:00 Cēsu Laikmetīgās mākslas centra pagalmā būs skatāma Arvīda Krieva filma "Vainīgais".

"Arvīda Krieva nelielā filmiņa "Vainīgais" (1979) palikusi atmiņā kā neparasts skaņas un attēla saspēles paraugs latviešu kino. Lai gan Krievs vairāk pazīstams kā filmu "Aveņu vīns", "Fotogrāfija ar sievieti un mežakuili" un vairākus citu režisors, šī Augstāko režisoru kursu Maskavā diplomdarba īsfilma (33') ir nepelnīti aizmirsta. Filma "Vainīgais" (1979) veidota pēc Rūdolfa Blaumaņa stāsta "Slepkavas" motīviem un uzņemta Rīgas kinostudijā. Tās operators bija Dāvis Sīmanis, bet mūzikas autors – Mārtiņš Brauns. Spožs aktieru ansamblis – Rūdolfs Plēpis, Romualds Ancāns un Alvis Birkovs – spējuši uzburt drīzāk mistisku trilleri, nevis vienkārši literāra darba ekranizējumu. Spēcīgajam operatora darbam līdz ar jauneklīgu režiju izdevies radīt spožu kinematogrāfisku pērli, kura izturējusi gadu pārbaudi un kurai laiks atgriezties latviešu kino zelta fondā. Jāpiebilst, ka Rūdolfam Plēpim un Alvim Birkovam šis ir 70. jubilejas gads," filmu piesaka Cēsu Mākslas festivāla kinoprogrammas kurators un žurnāla "Rīgas Laiks" redaktors Uldis Tīrons.

Biļetes var iegādāties "Bilesuparadize.lv". Cēsu Laikmetīgās mākslas centrs atrodas Raiņa ielā 27.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!