Kadrs no filmas "Goodbye, Lenin!"
 
Notikums
02
Jūn
01:58

Berlīnes mūra krišanas 30. gadadienai veltīts seanss

Komentē
0
Atgādināt

Atzīmējot Berlīnes mūra krišanas 30. gadadienu, Kaņepes Kultūras centra kinoteātrī "Kino Augusts" no 6. līdz 8. novembrim būs skatāmas trīs filmas saistībā ar Berlīnes mūra pastāvēšanas laiku un tā krišanu.

Trešdien, 6. novembrī, plkst. 19:00 – "Pēc ziemas nāk pavasaris" (Winter Ade)
Režija: Helke Miselvica, 1987., Vācija, 116 min

Gadu pirms Berlīnes mūra krišanas filmas režisore Helke Miselvica dodas vilciena braucienā cauri VDR (Vācijas Demokrātiskajai Republikai). Ceļā viņa sastopas ar dažādām sievietēm, kuras vieno gan bailes, gan cerība par dzīvi Vācijas austrumos 1980. gados.

Melnbaltā dokumentālā filma stāsta par cilvēku drosmīgajiem centieniem izcīnīt brīvību, kā arī par nepiepildītām dzīves ilgām. Helkei Miselvicai izdevies radīt lielisku filmu par sieviešu dzīves apstākļiem viņas valstī. Savā ziņā "Pēc ziemas nāk pavasaris" ir viena no retajām patiesi feministiskajām filmām, kas radītas VDR režīmā.

Ceturtdien, 7. novembrī, 19:00 – "Barbara"
Režija: Kristians Pecolds, 2012., Vācija, 108 min

Berlīnē dzīvojoša mediķe, vārdā Barbara, pieprasījusi atļauju izbraukt no VDR (Vācijas Demokrātiskās Republikas). Tā vietā viņu apcietina un pēc apcietinājuma 1980. gadā pārceļ uz  nomaļu provinces slimnīcu. Viņas jaunais priekšnieks Andrē izrāda šķietamu bezierunu sadarbību ar režīma likumsargiem, bet diena, kad plānota Barbaras aizbēgšana, būs diena, kurā viņai būs jāpieņem neskaitāmi dzīvi izšķiroši lēmumi.

Piektdien, 8. novembrī, 19:00 – "Ardievu, Ļeņin!" (Goodbye, Lenin!)
Režija: Volfgangs Bekers, 2003., Vācija, 120 min

Pavisam neilgu laiku pirms Berlīnes mūra krišanas Aleksa māte uzzina, ka viņas dēls piedalās demonstrācijā pret pastāvošo režīmu, un nonāk komā.  Viņa pamostas pēc vairākiem mēnešiem, un ārsti paziņo, ka viņas sirds nebūs spējīga pārdzīvot papildu satricinājumu un satraukumu, tāpēc viņa nekādā gadījumā nedrīkst uzzināt par mūra krišanu. Aleksis apņemas no mātes slēpt, ka Berlīnes mūris un viņas tik iemīļotais sociālistiskais režīms ir sabrucis. Tikmēr aiz loga palēnām iestājas jaunā realitāte.

"Ardievu, Ļeņin!", kas ļauj uz politiskajām pārmaiņām paraudzīties caur sirsnīgu un humoristisku prizmu, guvusi ievērojamu starptautisku atzinību un 2003. gadā arī Eiropas kino balvu kategorijā "Labākā filma".

Biļetes: 4 EUR iepriekšpārdošanā "Bezrindas.lv" un pie ieejas. Īpaša atlaide studentiem un pensionāriem, vienas biļetes cena: 3 EUR.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!



Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!