Notikums
08
Jūn
17:00

Baltijas praids 2018: "Love Talks"

Komentē
0
Atgādināt

Piektdien, 8. jūnijā, plkst. 17:00 kafejnīcā "Sudrabs" notiks Baltijas praida 2018 sarunu vakars "Love Talks".

"Mēs pulcējamies Baltijas Praidā 2018, lai svinētu brīvību un vienlīdzību. Esam nopietni noskaņoti un kārtīgi sagatavojušies ar juridiskiem faktiem, tiesību aktu analīzēm, statistikas datiem, zinātniskiem pētījumiem un politiskām stratēģijām.

Bet, kas notiek mūsu sirdīs? Vai kādreiz nepiemirstam parunāt par to, kas mūs kā cilvēkus skar visdziļāk?
Love Talks ietvaros mēs pārrunājam daudz vairāk kā tikai sarakstu ar lietām, kuras nepieciešamas, lai sasniegtu vienlīdzību. Atverot savas sirdis viens otram, mēs runājam ar mīlestību - par mīlestību. Caur Love Talks viesu personiskajiem un emocionālajiem dzīves stāstiem mēs aicinām ikvienu pasākuma apmeklētāju sajust LGBTQI cīņas un uzvaras, zaudējumus un ieguvumus, traģēdijas un panākumus, lai mēs tos varētu pieņemt, dalīties un, kopā ar MĪLESTĪBU, padarītu pasauli labāku!" raksta pasākumu rīkotāji.

"Love Talks" piedalās:

Stjuarts Milks (ASV), kurš stāstīs par cilvēktiesību aizstāvi un politiķi Hārviju Milku. Stjuarts, kurš ir Hārvija brāļa dēls, dalīsies ar savas ģimenes traģisko stāstu un to, kā viņa tēvoča slepkavība ietekmēja viņa turpmākās aktīvista gaitas. "Ja lodei būs lemts saārdīt manas smadzenes, lai tā vienlaikus saārda arī visu "skapju” durvis.” Kā šis slavenais Hārvija Milka citāts atbalsojas mūsdienās?

Jana Jarinovska, lesbiete, latviete, un viņas tēvs Vjačeslavs Jarinovskis ļaus mums ieklausīties dziļi personīgā stāstā par mīlestību, kura stāv pāri aizspriedumiem. Kā ir iznākt no skapja pēc 27 gadus ilgas slēpšanās? Jana ir LGBT tiesību aizstāve, kā arī viena no Baltijas Praida organizatorēm. Vjačeslavs ir krievu tautības nu jau 80 gadus vecs un varbūt nedaudz konservatīvs tēvs.Vai Janas bailes atklāt savu seksuālo orientāciju atturēja viņu dzīvot pilnvērtīgu dzīvi? Šajā tēva – meitas sarunā, viņi kopā pastāstīs katrs savu stāstu, kas tomēr izrādās viens kopīgs stāsts par ģimeni un mīlestību.

Bruno De Lille (Beļģija) – precējies, gejs, tēvs un politiķis. Briseles-Galvaspilsētas reģiona parlamenta Zaļās partijas līderis. Kopīgi ar vīru savā ģimenē viņi audzina dēlu. Šis stāsts ir par dzīvi diviem tēviem un par šķēršļiem, kas viņiem ikdienā jāpārvar. Šīs ir stāsts par laimi būt vecākiem pēc tam, kad sabiedrība gadiem ilgi tev teikusi, ka tas nav iespējams. Vai šis ir arī stāsts par nebeidzamu cīņu ar pāri darītājiem, vai arī tas nekā neatšķiras no pārējo vecāku dažādās, zaudējumu un uzvaru, bēdu un prieka pilnās pieredzes?

Liesma Ose (Latvija) ir māte biseksuālai meitai. Viņa dalīsies savā personīgajā stāstā par to, kā mātei "iznākšana no skapja" ir kā pilna laika darbs, kurš nekad nebeidzas. Sava bērna pieņemšana ir tikai pirmais solis. Tālāk nāk sevis pieņemšana, un "iznākšanas no skapja" sarunas atkārtošana katru dienu, kad satiec jaunus cilvēkus, kad runā ar kolēģiem, kad atbildi kaimiņiem uz pavisam ikdienišķiem jautājumiem. Mēs gandrīz nemaz nerunājam par to, kā ar sevis pieņemšanu tiek galā LGBT cilvēku vecāki. Katrs no viņiem ir daļa no LGBT cilvēku "iznākšanas no skapja" stāsta. Liesma pastāstīs par sevi un citiem vecākiem, ko satikusi. Vai šis ceļs vienmēr ir jāiet vienam?

"Love talks" atbalsta Hārvija Milka fonds.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!